Не той тепер Гельмязів

Нинішній Гельмязів – це лани кукурудзи заввишки за 3.5 метра, європейська система виробництва і закладки кормів, формування продуктивного молочного стада і реконструкція тваринницьких приміщень. А ще розумна імпортна техніка. Це, так би мовити, виробничі складові. Важливо і те, що зміни торкнулись свідомості людей. Більшість трудівників зрозуміла: у мушлях дрімати – багато не досягнеш.

DSCN9200

Володимир Моломон, завідувач ферми N1

На фермі 340 корів, середній надій на кожну 20.5 кг на добу. Це на 5-7 кг більше, як було раніше. Перейшли на високоякісні корми, закладені за технологією і консервантами австрійської фірми «Шауманн». Раціон на тварину такий: сінаж – 15 кг, силос – 15-20 кг, 4 кг концкормів і 2 кг макухи. Тепер так годуватимемо круглорічно. Вирощуємо 208 телиць. Після розтелу ними поповнимо групи, і молока буде ще більше. В приміщеннях повним ходом іде реконструкція. Робимо кормові столи, вони зручні для корів, і дояркам легше порати. Поновили водогін, встановлюємо поїлки. А в планах нове тваринницьке приміщення на 1200 корів. Все там буде автоматизовано, безприв’язне утримання, доїльний блок, молокопроводи, нормована кормороздача. Найбільше молока надоюють нині Наталія Ярона, Лариса Добугаєнко, Надія Шульга.

DSC_8635

Валерій Григоренко, директор ТДВ «Русь»

Наші люди заслужили свята. Вони хочуть поваги до них. Тому День працівника сільського господарства присвятимо тому, щоб трудівники відчули свою значущість у всьому, чим живемо нині. Врожаї зернових на 7-10 цнт вищі від минулорічних. На чверть зросли надої. Збудували першу чергу зрошувальної системи. І вже наступного року поливатимемо 500 гектарів посівів. Займаємось соціальним розвитком, підтримуємо матеріально школу, дитячий садок, будинок юнацької творчості, інтернат для інвалідів, лікарню. Не забуваємо ветеранів, тяжкохворих. І все це для людей. На День працівника сільського господарства для них будуть теплі слова, подарунки, пісні сільських художніх колективів. Проведемо вшанування у реконструйованому нами будинку юнацької творчості.