Будь у виграші з «Маїсом», або і з урожаєм, і з грошима

corn%20moneyНа почату березня українських аграріїв облетіла звістка про те, що у 2018 році у Державному бюджеті передбачено 1 млрд грн на фінансову підтримку фермерських господарств.

Гарна новина викликала низку питань у фермерів про те, як отримати кошти, на що вони передбачені і для кого конкретно? Найдопитливіші вже детально вивчили затверджену процедуру отримання допомоги від держави (Порядок №106), та знають, що програма створена для фермерських господарств з земельним банком до 500 га та чистим доходом від реалізації продукції до 15 млн грн, а також для сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, до складу яких входить не менше 20 членів та які мають земельний банк до 100 га.

Передбачена компенсація по декількох видах витрат фермерських господарств. Зокрема, фермери зможуть розраховувати на часткову компенсацію витрат на придбання техніки та насіння вітчизняної селекції, на допомогу у здешевленні кредитів та на підтримку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

Важливо те, що в переліку є саме той напрямок, який робить співпрацю з нашою компанією ще привабливішою для українських аграріїв. Адже користуючись продукцією ТМ «Маїс» фермер може не лише впенено розраховувати на гарний урожай, а й взяти участь в програмі часткової компенсації вартості посівних матеріалів.

АПК «Маїс» офіційно має статус суб’єкта насінництва та розсадництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції, а це є визначальною передумовою отримання допомоги за вищезгаданим напрямком.

Для отримання часткової компенсації вартості придбаного насіння фермерське господарство має подати пакет документів до державного банку або банку, у статутному капіталі якого 75 і більше відсотків акцій належить державі, та що підписав з Мінагрополітики Меморандум про загальні засади співробітництва.

Якщо фермерське господарство претендує на отримання часткової компенсації вартості закупленого у суб’єктів насінництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції категорій базове, сертифіковане, слід відмітити, що надається така компенсація у розмірі до 80 % вартості насіння без урахування сум ПДВ, але не більше 30 тис. грн.

До заявки додатково слід прикласти копії:

– сертифіката, що засвідчує сортові якості насіння;

– сертифіката, що засвідчує посівні якості насіння;

– платіжного доручення про оплату за насіння;

– накладної (товарно-транспортної накладної) на придбане насіння;

– акта про висів придбаного насіння за формою, затвердженою Мінагрополітики.

Документи подаються двічі на рік до 1 червня та до 1 листопада поточного року.

Всі ці документи наша компанія надає своїм партнерам.

Держбанки формують у себе реєстри отримувачів і щомісяця до 10 числа подають їх до Мінагрополітики. Останній формує власний реєстр, в якому визначає суму коштів, що підлягає компенсації і щомісяця до 25 числа в межах обсягу відкритих бюджетних асигнувань перераховує бюджетні кошти держбанку. Отримані кошти держбанк протягом трьох банківських днів перераховує на поточні рахунки фермерських господарств.

Тож, якщо аграрії, які потрапляють під дію цієї постанови, придбають насіння вітчизняної селекції в нашій компанії, то будуть і з урожаєм, і з грошима.

Детальніше про те, яким чином отримати допомогу і як відобразити її у бухгалтерській звітності можна ознайомитись за посиланням

https://growhow.in.ua/fermerskyj-milyard-yak-otrymaty-pidtrymku-ta-vidobrazyty-u-buhobliku/