Ще ближче до партнера, або новий етап розвитку ТОВ АПК «Маїс»

viber-image1Під час міжнародної виставки «АгроКомлекс – 2017» біля стенду групи компаній «Маїс» було не проштовхнутися: лише за перші години другого дня заходу її фахівці провели  близько сотні зустрічей із потенційними, новими та постійними партнерами. І це не дивно, враховуючи, що за 26 років присутності на ринку ТОВ «Агропромислова компанія «Маїс» здобула репутацію сумлінного виробника продуктивних гібридів кукурудзи та соняшнику власної селекції, а також насіннєвого матеріалу для світових лідерів насінництва. Зараз в умовах збільшення виробничих обсягів компанія «Маїс» анонсувала зміни діяльності з тим, аби стати ще ближчою до своїх партнерів.

ТЕРЕЩУК основнаЗосередження на якості

«Ключовий принцип сучасного бізнесу базується на розділенні напрямків діяльності: хтось виробляє продукцію, хтось її перевозить, хтось продає – це ефективна практика, адже досягти успіху в усіх сферах неможливо, – зазначає голова ради директорів ТОВ АПК «Маїс» Сергій Терещук. –  За цим принципом розвиваються всі світові компанії, і ми не є винятком. Починаючи з поточного року, «Маїс» відмовився від прямих продажів продукції, тепер наше насіння  пропонується на ринку виключно офіційними дистриб’юторами, а ми натомість маємо змогу більше приділяти уваги та ресурсів удосконаленню якості виробництва та розвитку власної селекції”.

Причини такого рішення вагомі, адже: «Щороку кількість наших партнерів збільшується на 10-20%. Зростають продажі, а з ними й виробничі обсяги. З нашого заводу в м. Черкаси кожного року одного високоякісного насіння гібридів кукурудзи виходить понад 600 тис. посівних одиниць  – більші обсяги в Україні не виробляє ніхто, – пояснює Сергій Терещук. – При цьому не забуваємо, що сільське господарство має свою специфіку. Тут замало просто дати рекламу: менеджер має приїхати до господаря, детально розповісти про продукти та допомогти обрати оптимальний варіант… Тому і постало питання про залучення потужних дистриб’юторів, працівники яких можуть це забезпечити».

Звичайно, що «Маїс» висуває серйозні вимоги до дилерських компаній. І це далеко не тільки розгалужена всією Україною мережа представництв.

«Професіоналізм – це найбільша вимога до дистриб’юторів. Дуже важливо, щоб працівники таких компаній були кваліфікованими та досвідченими фахівцями, які постійно, з року в рік, підтримують контакт зі своїми клієнтами, – наголошує голова ради директорів компанії «Маїс». – Менеджери, як сімейні лікарі, повинні добре знати виробничу історію, польові умови та вимоги господарства. Це дозволить їм підібрати оптимальні продукт і технологію, завдяки якій гібрид зможе якнайкраще розкрити свій потенціал у тих чи інших умовах».

На сьогодні продукція «Маїсу» реалізується через таких офіційних дистриб’юторів: «Основним нашим партнером є ТОВ «АгроАрена» – молода компанія, яка динамічно розвивається, з дуже гарним колективом молодих, але компетентних фахівців. Водночас, нашими добрими партнерами, з якими ми працюємо не перший рік, є ТОВ «Спектр-Агро», ТОВ «УкрАгроКом» та інші. Крім того, зараз тривають перемовини з ТОВ «Імперія Агро»  – компанією професіоналів з розгалуженою мережею представництв», – перераховує Сергій Терещук.

DSC_41651Плекаючи високий професіоналізм

Досягненню високого рівня на ринку значно посприяла висока кваліфікація персоналу ТОВ АПК «Маїс»

«Наш колектив – це професіонали своєї справи, багато з яких успішно пройшли  навчання експертів Limagrain, Monsanto – світових компаній, гібриди яких ми виробляємо на своїх потужностях, – звертає увагу заступник генерального директора з продажів Сергій Пасєка. – Але для підтримки належного рівня, особливо в умовах сьогодення, одного лише досвіду замало. Тому чималі зусилля ми спрямовуємо на постійне підвищення рівня кваліфікації наших співробітників. Так, наприкінці робочого дня у кожного з них є година для самоосвіти, під час якої вони вчаться новим методам виробництва культур, переймають закордонний досвід …- матеріалів для вивчення безліч. Разом із тим, вони часто беруть участь у галузевих конференціях і семінарах».

Цей підхід маїсівці зберегли і відносно працівників дистриб’юторських компаній.

«Ми проводимо навчання для менеджерів-консультантів наших дистриб’юторів. Тематика різна: від висіву, догляду та збирання батьківських ліній гібридів на наших полях до технологічних процесів на заводі; від характерних особливостей кожного гібриду, до нововведень у технологіях вирощування… – наголошує Сергій Пасєка. – Так, наприклад, нещодавно ми провели такі навчання з 15-ма топ-менеджерами  «УкрАгроКому», а потім – і тренінги для 75 регіональних працівників «АгроАрени».

Основа успіху

Та все вище згадане було б не можливим і немало б жодного сенсу без потужної лінійки кукурудзи, яка налічує 25 гібридів зернового та силосного напрямку виробництва з ФАО від 180 до 420 для всіх кліматичних зон України.

DSC_5264Ранньостигле страхування

«В минулі роки ранньостиглі гібриди не користувались особливо великим попитом серед аграріїв, адже дають дещо меншу врожайність, ніж середньоранні гібриди, – каже керівник відділу продажів компанії «Маїс» Іван Дудник. – Сьогодні ситуація змінюється, адже цього непростого року гібриди з ФАО 200 і 220 сформували подекуди вдвічі більшу врожайність, ніж із ФАО вище 250».

До таких, зокрема, належать Ферум (ФАО 180) та ДН Гарант (ФАО 200), які можна висівати вже за температури ґрунту  8˚ С на глибині загортання. Ферум, гібрид зернового напрямку використання, формує 14-16 рядів насіння масою тисячі 270-280 г і здатний забезпечити врожайність на рівні 10-11 т/га. ДН Гарант, придатний як для зернового, так і для силосного напрямку, формує 12-14 рядів зерна з масою тисячі 290-310 г і може забезпечити 11,5-12 т/га.

«Обидва гібриди визначаються сильною посухостійкістю, завдяки якій в умовах цього року вони забезпечили господарствам врожайність на рівні та 9.0-10.0 т/га в заліковій вазі відповідно, – відзначає Іван Дудник. – Більше того, ці гібриди мають гарну вологовіддачу, але є один вагомий нюанс. Часто господарі намагаються висіяти їх якомога пізніше – це істотна помилка, через яку плато скидання вологи цих гібридів затягується до вересня – жовтня. Важливо пам’ятати: саме завдяки ранньому висіву збирати їх можна вже наприкінці серпня, і вологість при цьому буде на 8-9% меншою, ніж за пізнього посіву».

Загалом, за словами Івана Дудника, ранньостиглі гібриди забезпечили високу врожайність навіть в східних та південно-східних регіонах, де кліматичні умови були особливо несприятливі для кукурудзи. Наприклад, на сході Харківській обл. вони в середньому дали 48 ц/га, коли середня врожайність інших гібридів у регіоні не перевищувала 35 ц/га, та 50 ц/га в Дніпропетровській у порівнянні з середньою врожайністю в області 40 ц/га.

«Цьогоріч ті господарства, які підходять творчо до справи, відвели під ранньостиглу групу 10-15% загальних площ, що дозволило їм перекрити затратну частину гібридів із вищим ФАО», – додає експерт.

Середньоранні здобутки

У середньоранній групі, за словами Івана Дудника, добре себе показали гібриди Марсер (ФАО 250, зерновий, 16-18 рядів насіння масою тисячі 270-285 г, потенціал 12 -12,5 т/га), Твіст (ФАО 270, зерновий, 16-18 рядів насіння масою тисячі 290-300 г, потенціал 11,5-13 т/га) та Здобуток (ФАО 290, зерновий і силосний, 14-16 рядів насіння масою тисячі 250-270 г, потенціал 12-13 т/га). Гібриди мають гарну здатність утримувати та економно зберігати вологу протягом вегетаційного періоду, а також характеризуються високим рівнем ремонтантності. Вказані риси посприяли тому, що умовах цього року вони дали 8,5-10,5 т/га відповідно. І при цьому завдяки швидкій вологовіддачі зекономили господарям кошти на досушування.

«Хочу відмітити, що цього сезону, коли кукурудза на полях стояла у фазі 4-6 листків, вдарили морози гібриди ДН Гарант, Здобуток і Марсер показали неабияку стресостійкість в господарствах. Якщо поруч гібриди пересівали, бо була пошкоджена точка росту, то наші витримали морози і завдяки гарній ремонтантності вже за тиждень залікували пошкодження й розвивались далі. Господарства, які їх сіяли лишилися з урожаєм, не втративши при цьому зайвої копійки», – відзначає Іван Дудник.

Середньостигла впевненість

Попри складні погодні умови, середньостиглі гібриди «Маїсу» також показали гарні результати в регіонах. Зокрема, Аурум (ФАО 320, зерновий і силосний напрямки, 16 рядів насіння масою тисячі 290-310 г та потенціалом 14-15 т/га), Новий (ФАО 330, зерновий і силосний напрямки, 14-16 рядів насіння масою тисячі 290-310 г та потенціалом 14-15 т/га), Платинум (ФАО 340), зерновий, 16-18 рядів насіння масою тисячі 295-320 г та потенціалом 15-16 т/га), а також ДН Аншлаг (ФАО 420, зерновий і силосний напрямки, 16 рядів насіння масою тисячі 320-330 г та потенціалом 15-16 т/га), які забезпечили в господарствах Вінничини врожайність на рівні 13,0 т/га.

«Платинум прийшов на заміну старому, але дуже популярному гібриду Моніка. Обираючи новинку, аграрій отримує таку саму врожайність, але з гарантовано на 2-3% нижчою вологістю.Через погодні умови низка господарств Київщини вагалась: перекультивувовати посіви гібриду Новий чи залишати. Ті, хто залишив, – мав врожай без додаткових витрат, адже Новий продемонстрував високу холодостійкість. В південніших регіонах свою репутацію підтвердили Аурум і ДН Аншлаг. Коли на сусідніх полях вся кукурудза висохла, а гібриди Аурум і ДН Аншлаг стоять зеленими – це додає впевненості сільгоспвиробникам. Знають: завдяки дуже високій посухостійкості ці гібриди навіть у складних умовах гарантовано дадуть урожай».

Дмитро СірийАгроКомлекс – 2017