Все вимірюється економічним результатом

DSC_2606Про те, що лежить в основі міжнародних показників ефективності виробництва, розповідає заступник генерального директора агропромислової компанії «Маїс»
Олег Калінчук.

— Олеже Івановичу, окрім традиційних, які нові культури з’явилися на полях?
— Серед новинок сто гектарів квасолі, сто гектарів нуту, по п’ятдесят гороху й арахісу.
Основними, звичайно, залишаються ділянки гібридизації кукурудзи — 3,5 тисячі гектарів, 300 соняшнику, 1000 гектарів сої. У таких обсягах останню вирощуємо вперше на замовлення зарубіжних компаній «РАЖТ Семенс Україна». Пшеницю теж вирощуємо насінницьку, і половину їх площ — це зарубіжне замовлення. Загалом, 70 відсотків наших посівів становить насінництво.
— Гібриди кукурудзи займають найбільшу питому вагу у замовленнях зарубіжних партнерів?
— Така співпраця триває уже не один рік. Економічний результат від неї найвідчутніший. Традиційно вирощуємо насіння для компаній: Лімагрейн – 800 гектарів, Монсанто – 700, РАЖТ(і) — 100 гектарів.
Соняшник нам замовляють компанії Косад Семанс і Лімагрейн. Довіра зарубіжних партнерів визначається двома факторами. Ми гарантуємо їм вирощування насіння на поливі, високий технологічний рівень від поля і завершуючи доробкою насіннєвого матеріалу на заводі. З їхнього боку йде поставка батьківських форм, фірмових мішків і постійний контроль за кожною операцією.
— Розкажіть про лінійку гібридів кукурудзи, які вирощуєте цьогоріч.
— Вітчизняних гібридів посіяли 12, фірм Монсанто – 6, Лімагрейн – 9. Як бачимо, обсяги великі. Основна мета – отримати з кожного гектара максимально можливий прибуток. Тільки це дозволить нарощувати виробництво, вдосконалювати технології, закуповувати нову техніку.
— І що ж нового з’явилося у цих сферах?
— Найперше, поступово переходимо на рідкі мінеральні добрива, бо за цим швидше і більш повне засвоєння їх рослинами. Механізовані загони переводимо на систему автоматичного керування, коли механізатор тільки підрульовує комплексом, особливо на поворотах, а все решту через визначені у комп’ютері схеми здійснює електроніка. У всіх тракторах встановлені кондиціонери. Враховуючи рівень інфляції і попит населення, корегуємо зарплату механізаторів. А для тих, хто не проживає за місцем роботи, створили комфортабельний гуртожиток.
На кожному агрегаті працює дві людини – один більше підготовлений, другий біля нього вчиться. Тим, хто має другий і перший рівень класності, здійснюємо доплату.