Ефективність почитається з себе

20160726_103955Микола Кальченко, заступник директора ТДВ «Русь», с. Гельмязів
У найближчих і довготривалих планах ТДВ «Русь» на передній план ставить нарощування прибутковості кожної галузі. На цій основі планують підвищити заробітну плату. Мотивація зростання має бути зрозумілою кожному працівникові. Щоб досягти цього, розпочали кілька інвестиційних проектів. Перший: збудувати зрошувальну систему з використанням дніпровської води. Передбачається зрошування понад 1000 гектарів землі, що дозволить мати стабільну високу урожайність зернових і технічних культур.
Другий: у тваринництві йде реконструкція приміщень для вирощування стада молодняку, що у перспективі дозволить сформувати високопродуктивне молочне поголів’я. Мета – доїти за добу не понад 20 літрів молока від корови, як зараз, а 25-27 літрів.
Всі проекти у тваринництві й рослинництві розраховані на 4-5 років наперед.

Що в планах на нинішній рік?
– Структуру посівних площ плануємо так, щоб земля не втратила своєї родючості. У нас майже 10 років не вивозили органіку. А її декілька десятків тисяч тонн. Тому і це вагомий резерв для зростання урожаїв на роки. Справжньою піднятою цілиною стало розорювання земель, які раніше не використовували.
Збільшуємо площі під зернові – пшеницю, ячмінь, кукурудзу, як товарну, так і силосну. Озима пшениця досить непогано збереглася, і це теж вселяє надію. Для доведення до кондицій товарної кукурудзи і сої плануємо збудувати комплекс з очистки та досушки зерна. Вже минулого року спробували вирощувати картоплю. Її площі плануємо збільшити, а також збудувати картоплесховище.

DSC_885520160712_164447