Великодній подарунок

Вагомим подарунком напередодні Паски для 12 будинків-інтернатів області стала передача агропромисловою компанією «Маїс» високоякісного елітного насіння кукурудзи та соняшнику. Ним будуть засіяні земельні ділянки підсобних господарств цих установ. Вирощений урожай постане на столі підопічних молоком, м’ясом, олією, іншими продуктами. Поліпшене харчування підтрима сили престарілим, принесе їм радість. Розповідають учасники благодійної акції.

DSC_9910

Вадим Сівак, заступник директора Мокрокалигірського інтернату:

— Така допомога для нас багато важить. Бо підсобне господарство, забезпечене силосом, зерном, сприяє значному здешевленню продуктів харчування. Ми розуміємо, що насіння не дешеве нині. Але «Маїс» ділиться ним, благородно дбаючи про добробут хворих людей похилого віку, інвалідів І та ІІ груп. А якщо врахувати, що підтримка інтернатів здійснюється багато років, то це свідчення високої чуйності, людяності, піклування про стареньких. А у нас їх 137 осіб. Щиро дякую за це від себе, наших підопічних і моїх колег.

DSC_9930

Олекса Михно, директор Ротмистрівського інтернату:

— У нас мешкає 70 інвалідів та людей похилого віку. За наш кошторис не збалансуєш ні раціон харчування, ні купиш насіння. «Маїс» передав нам насіння високоврожайного гібриду «Гарант». Це буде велика підмога кормами, а головне виробництва молока, м’яса. Високо поціновуємо милосердя керівництва компанії.

DSC_9919

Руслан Чикало, директор департаменту соціально захисту населення, облдержадміністрації:

— З компанією «Маїс» співпрацюємо 16 років. Нам допомагають не тільки посівним матеріалом, а й готовою продукцією. Нині фінансування інтернатних установ здійснюється тільки за кошти місцевих бюджетів. А їх завжди обмаль. Бо з того ж обласного бюджету кошти розподіляються на охорону здоров’я, освіту, на інші спеціалізовані заклади.

Виручають підсобні господарства, які обробляють більше двох тисяч гектарів землі. На них і вирощуємо продукцію власного виробництва. Якраз вона і дозволяє організовувати чотирьохразове харчування наших підопічних. Завдяки допомозі шефів повністю забезпечуємо свої потреби молока, м’яса, олії. Спільними зусиллями створюємо домашні умови для 2300 мешканців інтернатів, а їх харчування здешевлюємо втричі.

DSC_0067

Сергій Осадчий, генеральний директор ТОВ «АПК «Маїс»:

— Наша компанія соціально відповідальна. Кожного року вважаємо за обов’язок і веління доброчинства допомогти інтернатним установам, аби поліпшити умови проживання їхніх підопічних. Слава Богу, маємо чим поділитися, збираємо гарні врожаї, є де доробити насіння. Минулого року добре попрацювали, виробили більше 600 тисяч посівних одиниць насіння. Наші партнери задоволені його якістю.

Маємо можливість поділитися з установами, що опікуються малозахищеними людьми. Посівного матеріалу виділили більше, як на 400 тисяч гривень. Думаю, його вистачить, щоб засіяти поля інтернатних установ. Хочу наголосити, що всебічну допомогу надаємо також дитячим садкам, школам, лікарням, різним товариствам впродовж усього року. Робимо це, усвідомлюючи велику необхідність поліпшувати умови життя, передусім дітей, престарілих, тяжко хворих. Вдячність людей для нас – основний показник користі нашої діяльності.

DSC_9952 DSC_9940