НАМ Є КУДИ РОСТИ

DSC_6855Олег Калінчук, заступник генерального директора
Погодні умови весни і літа посприяли отримати урожай товарної кукурудзи в середньому за 100 центнерів з гектара, а на окремих площах і до 140. Проте зростання стало можливим внаслідок застосування сучасної агротехніки, інноваційних технологій, які істотно поліпшили умови виробництва. У всьому комплексі робіт наші фахівці віддали перевагу рідким добривам, які краще і швидше засвоюються. Добре проявили закуплені нами нові агрегати: плуги, культиватори, сівалки, які якісніше проводили обробіток, на рівні європейських стандартів.
Зміна кліматичних умов у бік потепління, вимушене недотримання сівозмін змушують вдосконалювати системи боротьби зі шкідниками і хворобами рослин. Доводиться проводити наукові дослідження нових протруйників, закуповувати найбільш ефективні.
Ми постійно випробовуємо можливості вирощування нових культур на наших за вмістом гумусу середніх і слабких ґрунтах. Цьогоріч це квасоля, нут, картопля, які є затребуваними і прибутковими продуктами харчування. Добре проявляють себе ці культури і на низькородючих ґрунтах, непридатних землях, що враховуватимемо надалі.
Щоб виповнити загальну картину досягнутої результативності в рослинництві, скажу, що ми отримали також пристойні урожаї пшениці, сої, соняшнику, а кукурудзи зібрали на 30 відсотків більше запланованого. Але нам є куди рости і розвиватись. І це добре.
Щоб досягати більшого, нам потрібен ще один самохідний обприскувач, який обробляє рослини з квітня по жовтень. Взамін комбайнів «Кейс» минулих поколінь хотіли б придбати сучасніші, потужні, високопродуктивні. Нам також важливо мати в додаток до наявних п’яти європейських специфічний американський комбайн для збирання ділянок гібридизації кукурудзи в качанах, який працює навіть у шалену негоду і дуже продуктивний. Потрібні також машини з електронним обладнанням, яке б автоматично регулювало висоту зрізу. Виростає продуктивність, ефективність і якість роботи. Щоправда, стримує захмарна вартість цієї техніки.
Вітаю всіх агрономів, інженерів, механіків, трактористів і механізаторів, робітників заводу зі святом!