Породи кролів

   Каліфорнійська

кролі3   Порода кролів спеціалізованого м’ясного напряму продуктивності. Виведена в США методом складного відтворювального схрещування з використання кроликів порід: велика шиншила, російський горностаєвий або гімалайський, і новозеландська біла. Для подальшого розведення «в собі» відбирали помісей бажаного типу, які від великої шиншили успадкували хороші м’ясні форми, від новозеландських білих – високу енергію росту в ранньому віці, а від російських горностаєвих – гарну якість волосяного покриву.

   Кролики породи каліфорнійська – міцної конституції з ухиленням в бік ніжної. Кістяк у них тонкий, але достатньо міцний; тулуб компактний, пропорційно розвинений; груди широкі й досить глибокі; спина коротка, широка, рівна, розширена в попереково-крижовій частині; кінцівки міцні, прямі, добре опущені; вони, як і тулуб, добре омускулені. У 5-місячному віці каліфорнійські кролі важать від 3,2 до 3,7 кг, повновікові тварини – до 4-5 кг. Кролиці плодовиті та молочні, приносять і вигодовують до відлучення по 8 кроленят. Молодняк цієї породи відрізняється хорошою енергією зростання в ранньому віці за рахунок високої поживності кролиного молока: до 2-місячного віку досягає живої маси 1,8 кг (кращий до 2,0-2,3 кг), до 3-місячного – до 2,7 кг (кращий до 3,0-3,4 кг). Витрата корму на 1 кг приросту живої маси коливається від 2 до 5 кг кормових одиниць. Забійний вихід – 56-60 %. Від кролиці за рік можна виростити до відбирання більше 30-35 кроленят.

   Кролики каліфорнійської породи добре пристосовані для батарейного утримання на сітчастій підлозі в умовах механізованого крільчатника з регульованим мікрокліматом.

   Волосяний покрив у них на тулубі абсолютно білий, блискучий, густий і еластичний; нижні частини лап, вуха, кінчик морди і хвіст темно-коричневі або майже чорні, як у російського горностаєвого кролика.

Новозеландська

   Новозеландська біла

   кролі4Порода кролів спеціалізованого м’ясного напряму продуктивності. Виведена в 1910 р. в США в результаті відбору тварин-альбіносів серед кролів породи новозеландська червона. При розведенні тварин бажаного типу «в собі» вели їх відбір і підбір по швидкостиглості в ранньому віці, хорошою вираженістю м’ясних форм, забійному виходу і смаковим якостям м’яса. Згодом вдавалися до вводного схрещування «в собі» тварин, які розводилися, з кроликами породи фландр з метою підвищення живої маси нащадків та усунення деякої перерозвиненості їх конституції (ніжна статура, тонкий кістяк).

   кролі5Конституція кроликів новозеландської білої породи міцна, кістяк досить добре розвинений. Тварини відрізняються коротким циліндричним збитим тулубом, відмінною м’ясністю і високою енергією росту в ранньому віці. Згідно з породним стандартом тулуб у кроликів цієї породи короткий, пропорційний, компактний (довжина тулуба самців 47 см, кролиць – 49,5 см; жива маса – відповідно 4,5 та 5 кг); ребра округлі, з добре розвиненими вздовж них і хребта м’язами; груди глибокі, широкі; спина пряма, широка й коротка, з дуже широкою попереково-крижовою частиною; кінцівки міцні, прямі, з добре розвиненими на них м’язами. Досить тверді та щільні м’язи без зайвих жирових відкладень добре розвинені по всьому тулубу. Повновікові кролики цієї породи важать від 4 до 5 кг. Молодняк відрізняється високою енергією росту в ранньому віці; в 2-місячному віці він досягає живої маси 1,8-2 кг, у 3-місячному – 2,7-3 кг. Кормів на 1 кг приросту живої маси витрачається від 3 до 5 кг кормових одиниць. Забійний вихід – 52-58 %.

   Кролиці досить плідні, відрізняються гарною молочністю, вирощують до відсадження 7-12 кроленят.

   Новозеландські білі кролики відрізняються спокійною вдачею, високою оброслістю лап волосяним покривом і гарною пристосованістю до умов розведення на сітчастих підлогах у механізованих крільчатниках з регульованим мікрокліматом; досить вимогливі до умов годівлі. Вони добре поєднуються при схрещуванні з кроликами інших порід, при цьому в помісей найчастіше виявляється ефект гетерозису. Добре зарекомендували себе варіанти схрещування цих тварин з кроликами порід радянська шиншила, чорно-бурий, білий велетень, віденський голубий.

   Волосяний покрив у новозеландських кроликів щільний, густий, білого кольору, з тонким підпушником.

    Новозеландська червона

кролі6   Порода виведена шляхом схрещування фламандського велетня і кролів породи бельгійський заєць.

   Порода є типово м’ясною. Шкурка на кроликів цієї породи має яскраво виражений грубуватий рудувато-червоний, іноді рудий колір і не представляють великої цінності в хутряному відношенні.

   Маючи велику енергію росту, порода найбільше підходить для так званого бройлерного розведення.

   Середня вага дорослої особини – 4,5-5 кг.

 Породи Фландр

   Бельгійський фландр

кролі7   Бельгійський фландр, різен – сама велика порода кролів у світі. Створена порода приблизно в XVI столітті в Бельгії. Відрізняється великими розмірами Довжина тулуба приблизно 70 см, мінімальна вага 6,5 кг, нормальна вага 7-9 кг, максимальної ваги не існує.

При гарній годівлі й утриманні, самки вигодовують більше семи кроленят. Самці цієї породи можуть бути з успіхом використані при схрещуванні з дрібними породами. Найкраще порода пристосована до теплого і вологого клімату. Кролики не вимагають ретельного догляду за своїм хутром.кролі8

   Вихід м’яса складає 60 %.