Потенціал Вергунів великий

DSC_8760

Напередодні Дня працівника сільського господарства голова Черкаської обласної держадміністрації Юрій Ткаченко відвідав Вергуни. Керівника області поінформував генеральний директор агропромислової компанії «МАЇС» Сергій Осадчий. Він, зокрема, зазначив, що тут живуть працьовиті люди, які нагромадили значний
досвід господарювання по-новому. В структурі агропромислової компанії «МАЇС» господарство «Колос» спеціалізується на вирощувані найсучасніших гібридів кукурудзи на поливі. Новим напрямком стало – горіхівництво. У горіховому центрі, реконструкція якого завершується, у теплицях будуть вирощувати двісті тисяч саджанців елітних горіхів у рік. Одночасно у «Колосі» діють тваринницькі ферми, де основним стає виробництво молока, машино- тракторний парк, інші підрозділи, де мають роботу 125
жителів села. Ще стільки ж залучається на сезонні роботи. Середня зарплата 4100 грн. Представники провідних галузей спілкувались з Юрієм Олеговичем, просили надати допомогу в організації ремонту центральної дороги села.  Керівник області вручив почесні грамоти і подарунки механізаторові Івану Рискалю та доярці Наталії Ємельяновій.
У своєму слові до учасників зустрічі Юрій Олегович звернув увагу на соціальну відповідальність керівництва господарства перед жителями села. Серед вагомих справ – ремонт доріг, шкіл, садків. Особлива подяка за допомогу, яка надається ще з 2014 року компанією «Маїс» та особисто Сергієм Терещуком, у забезпеченні боєздатності країни.
Важливим є те, що тут вкладаються кошти у створення робочих місць.  А будівництво горіхового центру, виробництво саджанців французької і молдавської селекції – це один із перших проектів в Україні. В його реалізацію вже вкладено 5 млн. гривень, а загальна інвестиція становитиме майже 10 мільйонів. Ми побачили теплиці, у яких вирощуватимуть саджанці горіхів, а також самшиту, туї, ялинок, тощо.
Відзначу, що заробітна плата працюючих у СТОВ «Колос» одна із найвищих в області. Мене зворушило те, що рядові працівники дякували керівникам, організаторам виробництва за гідне ставлення до них.
У Вергунах треба повчитися розвивати тваринництво. Тут більше 700 голів молочного і м’ясного стада. Хочу наголосити, що тільки такими кроками можна зберегти село. Зараз іде справжня війна, щоб не закривати малочисельні школи. Безумовно, одними зерновими можна заробити прибутки. Але, якщо молодим батькам ніде працювати постійно, то вони вимушені шукати роботу в інших місцях. І «Колос» у цьому плані показує приклад – тут і насінництво на найвищому рівні, і садівництво, і горіхівництво, і м’ясне та молочне виробництво. Іти треба таким шляхом.
З нагоди Дня працівників сільського господарства хочу побажати всім селянам впевненості і віри у значущості їхньої праці на землі.

DSC_8790DSC_8824DSC_8886DSC_8871DSC_8952