Волейбольний майданчик – плацдарм для довголіття

         Енергійністю, завзятістю голови асоціації ветеранів волейболу Черкаської області Сергія Новикова можна тільки захоплюватись. У його майже вісімдесят не скажеш, що це людина похилого віку. Стрункий, підтягнутий, а на волейбольному майданчику рухливий і вправний, опорний гравець. Його гра настільки переконлива, що до нього горнеться і молодь. З інтересом слухають юні спогади ветерана про участь у міжнародних турнірах і про перемоги. Бо в складі збірної України брав участь у чотирьох чемпіонатах світу серед спортсменів старшого віку. Золотими стали на Всесвітніх іграх у Турині, що в Італії. У пам’ятку чемпіонат Європи у Фінляндії. Ця першість закарбувалась тим, що фінів на майданчик вивів капітан, колишній Президент Фінляндії, 80-річний Урхо Калева Кекконен. Сергій Новиков у 2004 був 65-річним, його команда виграла тоді золоті медалі.

DSCN6985

 А мені, каже ветеран, подумалось, от би й собі ставити блок над сіткою і у 80. І знаєте – вдалось досягти цього. Бо життя без волейболу – не життя. Гра ця настільки досконала, що в ній задіяні всі м’язи, жоден не дрімає, а з голови вивітрюються всі проблеми. І залишається лишень жага до життя. Тому волейбол для мене і сотень черкащан у різних регіонах краю це основа довголіття. Обласна асоціація ветеранів волейболу постійно проводить заняття і турніри, при цьому не тільки для старійшин, а й молодих. На лівому березі популярні «Златогорліга» та турнір місцевих громад у Чорнобаї. Чимале представництво збирають змагання в Умані, Лисянці. Учасниками змагань стають команди сусідніх районів Київщини, зокрема Миронівки, Білої Церкви.

         Ветеранський волейбол масовий на Черкащині. І запорукою його розвитку є підтримка з боку провідних підприємств, громадських організацій. А серед перших група компаній «Маїс». Тут ця робота системна, розрахована на різні категорії аграрників, навчальних закладів, Навчальний центр Державної прикордонної служби України «Оршанець», над якими шефствує «Маїс». Агропромислова компанія має і свою волейбольну команду, офіційно засновані кубки. Найпопулярнішими є турніри на честь працівників сільського господарства, а також кубок Сергія Терещука у рідному селі Онопріївка Тальнівського району.

DSC_7609

         Торік аграрний кубок розіграли уже у восьме і золоті медалі виборола команда «Маїсу». Цікава історія змагань в Онопріївці. Вже десять років поспіль ветерани і молодь навколишніх сіл і райцентру з’їжджаються сюди на турнір. Хлопчаки, які ще десять років тому були запальними уболівальниками, підхопили естафету старших і демонструють свою майстерність у запеклих поєдинках. Багато з них навчаються у великих містах, але турнір щорічно кличе їх в Онопріївку. Прикметно, що жодне із цих змагань не відбувається без участі залуженого ветерана Сергія Новикова і його напутніх слів: «Грайте у волейбол, у світі він поширений більше навіть за футбол».

         Досвід онопріївців підхопили спортсмени Вергунів з Черкаського, Гельмязева Золотоніського району, де «Маїс» орендує землі і дбає не тільки про високі та вагомі урожаї, а й здоров’я селян. Незмінним учасником волейбольних баталій є і Сергій Терещук. Без його напутніх слів, подарунків переможцям не обходиться жодне із свят. Тому й цілком закономірно, що Національний олімпійський комітет України напередодні 2016 року нагородив Сергія Миколайовича золотою медаллю за підтримку ветеранського і юнацького спорту на Черкащині. Про державницьке розуміння значущості цього руху свідчить координація дій голови ради директорів ТОВ АПК «Маїс» Сергія Терещука і заступника голови Асоціації ветеранського волейболу України, олімпійським чемпіоном Володимиром Івановим. А капітан волейболістів «Маїсу», заступник генерального директора Сергій Пасєка додає:

DSC_7592

         – Кожна зустріч із видатним спортсменом для нашої команди подія. На таких особистостях тримається не тільки спорт, а й все наше життя.