«МАЇС» і «Черкасибіозахист» вибудовують формулу співпраці

DSC_1664Погодні умови завжди значною мірою впливали на урожай сільськогосподарських культур. Нинішнього року особливо відчутними стали вже кліматичні зміни, які розширили спектр загроз від шкідників і небезпечних хвороб, невідомих проявів захворювань рослин. Керівники агропромислової компанії «МАЇС» і науково-виробничого центру «Черкасибіозахист» вирішили об’єднати зусилля, щоб розширити співпрацю у справі вирощування насіння кукурудзи і інших культур у рослинництві, плодів у садівництві із застосуванням біологічних методів.

Фахівці обох компаній обмінялися своїми спостереженнями за станом рослин, думками щодо боротьби із шкідниками і хворобами. Для «МАЇСУ» особливо важливі біологічні обробітки площ насіннєвої кукурудзи, насамперед на імпортних гібридах в період видалення волоті на материнських рослинах. Захисту біопрепаратами потребують також посіви озимої пшениці, товарної кукурудзи, ярового ячменю, соняшника, сої.

Хімічне навантаження необхідно зменшити у саду. Щоб збирати екологічно чисті яблука, нинішнього року посадили 20 гектарів саджанців нових імунних сортів.

На заводі в ході калібрування насіння кукурудзи для українських виробників протравлюється. І тут біопрепарати теж необхідні.

Своє бачення проблем висловили керівники компаній:

DSC_1676

Сергій Осадчий, генеральний директор ТОВ АПК «МАЇС»

– У каталозі нинішнього року матимемо 18 гібридів. З них десять «МАЇСУ», а також ексклюзивні від компаній із світовими брендами: Лімагрейну і Євралісу – по три, КАСАД(у) – два. Власного насіння до продажу запропонуємо 300 тисяч посівних одиниць, а всього виробимо їх 800 тисяч.

На базі «МАЇСУ» 11-12 серпня буде проведена міжнародна яблучна конференція. У ній візьмуть участь виробники яблук з усієї України, делегації від Польщі, Угорщини, Румунії, Австрії. Запрошуємо до участі у цьому заході і компанію «Черкасибіозахист».

Обидві сторони могли б виступити, як дистриб’ютори. Менеджери «МАЇСУ» сприяли б реалізації продукції «Черкасибіозахисту», а фахівці вашої компанії могли б займатись і реалізацією насіння кукурудзи. Йдеться про представників, які працюють від «МАЇСУ» у 18 областях, а від «Черкасибіозахисту» – у 16.

Ці завдання великої ваги. Тому нам необхідно виробити формулу співпраці, не вибіркової, а системної, відповідальної і фінансово забезпеченої з обох сторін, закріпити всі напрямки діяльності відповідним договором.

DSC_1666

Сергій Зубачов, генеральний директор ТОВ НВЦ «Черкасибіозахист»

– Два флагмани АПК Черкащини могли б об’єднати зусилля і співпрацювати, насамперед, у вирощуванні продукції, її рекламуванні і реалізації. Загрози, які нависли нині у рослинництві, просто диктують таку необхідність. Адже стебловий метелик у стеблі кукурудзи, бавовняна совка, що була колись тільки у Середній Азії, нині в Україні зверху качана, гама-совка трощить все з листям. Ми одна компанія в країні, яка займається біозахистом рослин. Обробляємо 300 тисяч гектарів посівів. Маємо суперкоманду директорів, спеціалістів з великим багажем знань і досвіду. Команди інтелектуалів працюють в «МАЇСІ». Провівши відповідні навчання, відпрацювавши систему роботи, разом ми здатні творити значно більше добрих справ.