«МАЇС» відпрацьовує систему годівлі телят і молочного стада  

Керівництво «МАЇСУ» взяло курс на розширення спеціалізації виробництва. Поряд із поглибленням менеджменту в насінництві, садівництві, розгорнулись роботи щодо реорганізації м’ясної на базі Красносілля і молочної галузей у Гельм’язеві. Молоко, як відомо, у корови на язиці. Тому розширення молочного поголів’я, підвищення продуктивних можливостей корів починається з кормової бази. Як і все в «МАЇСІ», її створення розгортається на глибокій науковій і досконалій технологічній основі. З цією метою досягнуто домовленості і вже реалізується проект виробництва кормів з добре збалансованими кормовими добавками відомої австрійської фірми «Шауманн». DSC_2022Консультант австрійської компанії Юрій Кравченко разом з керівником ТДВ «Русь» Валерієм Григоренком, спеціалістами господарства ґрунтовно підготували базу і розгорнули закладку силосу люцерни. Всі роботи від поля до силосних споруд здійснюється під суворим контролем, неухильним дотриманням технологічного процесу.

Днями з метою ознайомлення з організацією менеджменту на заготівлі кормів і проведення для фахівців семінару-практикуму у Гельм’язеві побував координатор з розвитку України від компанії «Шауманн» Манфред Пфайфенбергер.  Він поділився своїми враженнями і сформував концепцію розвитку співпраці.

DSC_2027

– Ми дуже вдячні компанії «МАЇС» за можливість провести семінар на базі господарства ТДВ «Русь» з питань годівлі телят і корів. Відбулась плідна комунікація з керівниками і спеціалістами господарства. Приємно, що тут повністю дотримуються рекомендацій спеціалістів фірми. Для того, щоб виробляти велике молоко, господарству потрібні інвестиції. Не все відразу, добре, що розпочали із вкладень у розвиток кормової бази. Вже збудовані сучасні силосні споруди, вирощено якісний матеріал, який закладають в них. При наявності повноцінних силосів і сінажів можна виробляти до 20 літрів молока від корови без використання концентрованих кормів.

Складність досягнення високої якості сінажу полягає в тому, що люцерна містить високу кількість кальцію, але малу цукрів, які є основною для консервування. Тому менеджмент силосування даної культури дуже складний. Основні труднощі в стеблах люцерни. У них знаходиться повітря, яке потрібно витіснити. Проблему розв’язують, зменшуючи різку стебел. Сінаж повинен мати високу вологість в межах 30 відсотків сухої речовини. При цій умові маса буде гарно формуватися. Консервант компанії «Шауманн» регулює необхідну кількість вологи, здійснює контрольний процес бродіння. Цим забезпечується щільність трамбування і висока якість сінажу. Менеджмент його заготівлі у ТДВ «Русь» – це найкраще, що я бачив в Україні.

DSC_2109

DSC_2084

DSC_2076

DSC_2122 DSC_2108 DSC_2107

Фірма «Шауманн» відома в Європі тим, що для різних культур, які закладають на силос, застосовує різні консерванти і цим досягає належного результату. В Україні ми пропонуємо консерванти для силосування кукурудзи і люцерни. Спільне у силосуванні цих культур те, що треба гарно зтрамбовувати масу. Починати роботи тоді, коли рослини мають зелені, а не сухі стебла. Кукурудзу починаємо силосувати з вологістю 28 відсотків. Корм – це основа досягнення високих результатів у молочному виробництві. І ми розпочали свою співпрацю з нього.

Валерій Григоренко, директор ТДВ «Русь»

– Ми ретельно виконуємо всі рекомендації компанії «Шауманн». Вже заклали 2300 тонн люцернового силосу. Попереду силосування кукурудзи. Тут ми використовуємо напрацювання «МАЇСУ» з інститутом зерновиробництва степової зони з Дніпропетровська. Вчені разом з відділом селекції «МАЇСУ» створили вітчизняний гібрид силосної кукурудзи «Аншлаг», нині один із кращих в Україні. Прогноз урожайності стебел цьогоріч 450-500 центнерів. А загалом на перспективу плануємо перейти на монокорм, відмовившись від жахів годівлі тварин зеленою масою.  Наступним кроком нашої співпраці з компанією «Шауманн» стане заглиблення в раціони і годівлю високопродуктивними кормами дійного стада.

Координатору з розвитку України від компанії «Шауманн» пану Манфред Пфайфенбергеру за участь у семінарі-практикумі, відкриті досвід і наукові напрацювання у справі кормовиробництва, ведення високопродуктивного тваринництва тепло подякувала заступник генерального директора агропромислової  компанії «МАЇС» Таїсія Руснак.

DSC_2161  DSC_2214

DSC_2268