Насіннєву кукурудзу треба плекати, як малу дитину

DSC_4559

 

DSC_4618

DSC_4468Олег Калінчук, заступник генерального директора агропромислової компанії «МАЇС»

 Польове виробництво насіння кукурудзи досить складний і громіздкий процес. Потрібно навесні вчасно і якісно посіяти, захистити кукурудзу не тільки від бур’янів, шкідників і хвороб, а й від весняного холоду, літньої спеки, вчасно полити. Важливо у потрібній фазі розвитку якісно обірвати волоть на материнській формі.

Та найголовнішою складовою технологічного процесу є видалення батьківської форми. Цим прискорюється період дозрівання, розширюється площа живлення материнської форми, відповідно збільшується і урожай, а головне – не допускається зміщування батьківських і материнських качанів.

Як бачимо, вирощування насіннєвої кукурудзи набагато складніше від товарної. Для більш повної уяви порівняю товарну кукурудзу зі стосунками з дорослою людиною, а до ділянок гібридизації з турботами і піклуванням про малу дитину. Адже лінії гібридної кукурудзи набагато вразливіші до різних ексцесів, які впливають на її розвиток.

Наголошу, що процес вирощування насіння досить трудомісткий, матеріально і фінансово дорожчий. Окрім багатьох технічних операцій, тут не виключена і ручна праця. Доводиться за умов неможливості внесення більшої кількості гербіцидів застосовувати і ручне прополювання від бур’янів, залучати людей і до контролю на кожному стеблі видалення волоті вже після її вирізання спеціальними агрегатами. Складне збирання качанів спеціальними механізмами, аби не пошкодити жодної з насінин. Чимало тонкощів виготовлення насіння на калібрувальному заводі. Такі значні затрати впливають і на формування кінцевої вартості насіння. Але у наших партнерів його потенціал приносить  високі врожаї товарної кукурудзи та значні прибутки.

DSC_4421

DSC_4514