Жити в мирі і любові

DSC_5541

У Мошнах свята яблучного Спаса і Храм відзначають в один день – 19 серпня. Родинами – дорослі з малими дітками й люди поважного віку – зійшлися до неповторної в Україні за архітектурним стилем Спасо-Преображенської церкви.

DSC_5273++!  DSC_5262

Батюшка Олег у своїй проповіді нагадав мирянам, що нова історія людства була започаткована на горі Фавор. Сам Господь, вказуючи на Ісуса Христа, мовив: «То син мій вибраний, в якому моє благовоління». Так Ісус прийняв місію спокути смертю за гріхи людські.
Наступають хвилюючі миті освячення яблук, груш, винограду, меду. Батюшка поливає рясно водою, і від того дійства тануть тривоги та болі, обличчя світліють, люди вітають одне одного, бажають усім добра. Далі свято продовжується за церковним обідом. Зав’язується радісне спілкування жителів Мошен та їхніх гостей. Спаситель входить у свідомість і дії кожного. Агропромислова компанія «МАЇС» постійно підтримує церкву і вірян Мошен у їх духовному розвитку.

DSC_5333

DSC_5441

DSC_5432

DSC_5414

DSC_5291Петро Бабич, професійний художник

– У цей храм мене мати водила ще хлоп’ям. Освячували плоди, аби родили краще. На Храм і свято Спаса у центрі Мошен організовували гуляння, встановлювали гойдалки, каруселі. Повернутись би до того.

 

 

 

Сільський-головаБогдан Шкарбута, сільський голова 

– На розгляд громади винесемо питання, щоб свята Спаса, Храм і День села відзначати з наступного року 19 серпня. Хай кожна сім’я, кожен житель відчуває себе у єдиній родині, в мирі і любові.

 

 

 

 

DSC_5608Раїса Полатайко, керівник церковного хору

– Церковні літургії пронизують душу й розум людей, підносять їх до небес. Від їх виконання проймаєшся силою та енергією. Ні хвороб, ні проблем – одне творення прекрасного.

 

 

 

 

DSC_5295Микола Гончар, пенсіонер

– Виріс я у будинку Нагановського, де нині музей Шевченка. Духовну потребу в собі відчуваю постійно. Згадую, як свято Спаса і Храм відзначали на воді – у човнах із запаленими свічками. Переконаний, Бог має жити в душі кожної людини.

 

 

DSC_5366

DSC_5388

DSC_5481  DSC_5411DSC_5564 DSC_5530

DSC_5604