Шикуйсь! Рівняння на прапор України

DSCN9123Величаве знамено – символ Неба і Землі над Україною – під звуки державного гімну підводить голови козаків і ветеранів, прибулих до Черкас з усіх областей на Міжнародну козацьку раду з нагоди свят Покрови, захисників України та українського козацтва. На площі Богдана Хмельницького зібрався народ бувалий і випробуваний. Харків’яни привезли  макет козацької гармати. Відкриваючи урочисту церемонію гетьман Українського козацтва Микола Пантелюк наголосив:

– Тут представлені справжні патріоти, які свідомо вибрали метою свого життя свободу України, готові віддати все за її волю, за честь, за народ. Свято наше – національне і християнське – символізує зв’язок поколінь.

Під звуки мелодії на слова Тараса Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий» до пам’ятника Богдану Хмельницькому лягають вінки квітів. Гетьман вручив високі козацькі нагороди тим, хто вже пройшов випробування війною, нав’язаною Україні російськими агресорами, безпосередньо на полі бою. Це і їхня заслуга в тому, що путінський план відновлення колишньої Малоросії лопнув. Серед мужніх і ті, хто в числі волонтерів, регулярно возять на лінію розмежування, у найгарячіші точки все для облаштування побуту українських бійців.

Серед відзначених у той день черкащан Ростислав Смілянець, крайовий хорунжий, Олександр Коваленко, бунчуковий, Надія Селіонова, начальник крайового штабу, Олег Чепелуха, отаман Свидівської сотні.

В урочистий день тепло дякували і доброчинцям. Відзнаку «За благодійність» від гетьмана України отримав, зокрема, голова ради директорів групи компаній «МАЇС» Сергій Терещук. На зміцнення української армії підприємство вклало не один мільйон коштів, закупили і передали військовим техніку, необхідне обладнання, регулярно відправляють автомобілі з продуктами харчування. Чимало зроблено агрокомпанією для відбудови і розвитку українських православних церков Київського патріархату та історичних пам’яток козацької доби.

Бувалі вже козаки радо вітали чергове поповнення до своїх лав юнаків і дівчат Черкащини. Сила козацької звитяги наповнюється молодою енергією. А отже традиції і слава лицарства будуть продовжені, сприятимуть очищенню України від окупантів і терористів, власних покручів.

Командував урочистим відкриттям Міжнародної козацької ради крайовий отаман Черкаського товариства Українського козацтва Віталій Чепелуха.

Каре урочистого церемоніалу замикав пам’ятник Богдану Хмельницькому. З висоти віків гетьман-державник  строго оглядав сучасне козацьке воїнство і над площею ніби линув його голос: – Україна понад усе. Ви чуєте мене, діти! – Чуємо, батьку! – випромінювали очі, захисників рідної землі. – Чуємо і не віддамо її нікому!

В цей день козацтво України вшанувало покладанням квітів та хвилиною мовчання Героїв Небесної Сотні.

DSCN9091 DSCN9062 DSCN9065 DSCN9072