Сад квітує на добро

IMG_5241Олександр Самойленко, заступник генерального директора ТОВ «АПК «Маїс»

— У нашому саду протягом останніх семи років посаджено більше чотирьохсот тисяч дерев. Зазначу — всі сорти добірні, із кращих світових колекцій. Це зокрема Джонаголд, Голден Делішес, Фуджі, Чемпіон, Джона принц, любимий вітчизняний Ренет Симиренка.

В останні роки ми взяли за головний напрямок — зменшення пестицидного навантаження. Широко застосовуємо біологічні методи захисту саду. Перед вами 22 гектари імунного саду, висаджені минулого року. Вони стійкі до хвороб: зокрема парші мучнистої, роси. На кожному кроці у нас інноваційні технології, всі яблуні на шпалерах, краплинному зрошенні.

Для того, щоб протидіяти загрозі пошкодження градом, придбали антиградову установку. В саду працює пасіка на 220 вуликів, що сприяє кращому запиленню квіту.

Важливо, що у нас налагоджено переробку плодів власного виробництва. Причому виробляємо продукти дитячого харчування — соки, пюре.

На збирання плодів, обрізку дерев залучаємо до 200 працюючих. І люди ідуть сюди із задоволенням. Прекрасно дихати квітуючим садом. А ще краще побачити його плоди в осінній період, коли листя ще не пожовтіло. А між ними червоні, яскраво-зелені, жовті яблука. І весь сад виділяє цілющий нектар.

Тоді всіма фібрами душі відчуваєш, як прекрасно жити на нашій квітучій землі і вирощувати таку чудову продукцію.

IMG_5157

Станіслав Мельник, головний технолог саду

— Стало традицією щороку запроваджувати у саду новинки світового рівня. Ось і нині у нас запрацював інноваційний механічний проріджувач квіту. Його робочі органи розміщені рівномірно по всій площі дерева. Залежно від швидкості агрегату на дереві залишається та кількість плодух, яка потрібна для урожаю нинішнього року. За ніч проріджуємо десять гектарів насаджень. Не задіюємо вже на цю операцію працівників. І що дуже важливо позбавляємось хімічного навантаження на сад.

IMG_5139IMG_5067IMG_5116

Юрій Друщенко, оператор зрошувальних систем

— Зрошуємо майже 200 гектарів саду, у робочому стані підтримуємо автоматику, а головне каплю, яка рівномірно закладає рівень вологи під кожним деревцем. Воду беремо із двох басейнів. Організація роботи в саду мені подобається. Як учасник АТО на Сході країни, хочу, щоб такі сади цвіли по всій нашій Україні. І так само щоб було і на Донбасі.

Людмила Небесна, працівник саду

— Сад красивий у будь-яку пору року, діє магнетично аура, яка спонукає до заглиблення в себе. Але час квітування зрівняти неможна ні з чим.

Квіт вбирає очі, аромати перехоплюють дух, стоїш зачарований. Думала, що це я одна так сприймаю. Цікавилась у проїжджих, а які почуття у них. Прекрасні — відповідали. Це диво живої природи. Відкрию секрет, до саду працювала педагогом. І на краплину не шкодую, що перейшла у сад. Окрім краси, тримає дружній колектив. Сад зацвів — значить робили все якісно. Маємо повний соціальний пакет, належну зарплату. Тому задоволені і хочемо гарних урожаїв.IMG_5057 IMG_5228

IMG_5143 IMG_5146