Високі результати за найновішими технологіями

DSC_0080

Весна цьогоріч для аграріїв Черкащини виявилася досить складною. Спочатку раннє тепло спровокувало ріст озимини. Потім різке похолодання негативно вплинуло на її розвиток.

Олег Калінчук, заступник генерального директора ТОВ АПК «Маїс»:

— Низькі температури в кінці квітня дещо затримали посів пізніх культур. Температура не перевищувала 2-3 градуси, довелося майже тиждень чекати тепла. Наздогнати втрачений час нам допомогла новітня техніка. У цьому найкраще проявили свої можливості дві нові універсальні сівалки «Pottinger», придбані нинішнього року.

DSC_0198

Михайло Братко, головний агроном:

— Це не традиційна сівалка, що постає в уяві механізаторів старших поколінь. Новітній комплекс виконує заплановану кількість операцій і максимально забезпечує точність висіву.

DSC_0210

Богдан Січкар, агроном:

— У бункер засипаємо дві тонни сої і тонну добрив. Однієї заправки вистачає приблизно на 17 гектарів.

DSC_0185

Михайло Братко, головний агроном:

— В агрегаті вмонтовано комп’ютер, який виставляє норму висіву насіння і норму висіву мінеральних добрив. Так відбувається точний розрахунок густоти посіву культури на один гектар, визначається задана нормативна глибина закладки насіння в землю. До речі, у комплексі є агрегат, який одночасно готує і ґрунт для посіву. В такий спосіб висіваємо пшеницю і соняшник, отримуємо необхідну норму густоти дозрілих культур для збирання. У парі з універсальною сівалкою «Pottinger» на посіві працює трактор John Deere, укомплектований GPS навігатором. Він веде агрегат по полю з точки А до точки Б. Механізатор на краях робить розвороти, все решта за комп’ютером.

Олексій Бугайов, механізатор:

— Умови роботи для механізаторів на цьому комплексі просто незрівнянні з технікою минулого. У кабіні діє клімат-контроль, що регулює потік повітря і температуру. Встановлений пульт контролю за ходом агрегату і здійсненням всіх операцій.

DSC_0131

Михайло Братко, головний агроном:

— Компанія «Маїс» старається всі нові технології, які з’являються в Україні, використовувати у себе на полях.

DSC_0171

DSC_0226 DSC_0161!