Берека ― переможний наступ українських селекціонерів

Саме так можна охарактеризувати гібрид кукурудзи, який вперше пропонує група компаній «Маїс». Про новинку сезону 2014 та інтенсивні технології вирощування ми поговорили з Сергієм Пасєкою – директором з продажів компанії.

Що ж пропонує на цей сезон досвідченим аграріям група компаній «Маїс»? Яких принципів дотримується, формуючи перелік гібридів для українського ринку?

Ми єдина в Україні компанія, яка виробляє вітчизняні й зарубіжні гібриди і в портфелі наших пропозицій вони були у співвідношенні 50х50, — наголошує Сергій Пасєка. Та тенденції на українському ринку насіння змінюються. 3-4 роки тому в структурі посівів кукурудзи вітчизняною селекцією засівалось 40, а іноземною 60 відсотків площ, в 2014 році – 50х50. Наші прогнози на 2015 рік – вітчизняна селекція буде домінувати. Цьому є декілька причин.

Українські селекціонери вивели потужні гібриди, які не поступаються по врожайності іноземним. Вони слабше віддають вологу, але за таких посушливих кліматичних умов, які ми маємо впродовж останніх троьх років їх теж збирають з вологістю 15-20%. Гібриди вітчизняної селекції в два, а то й у два з половиною рази дешевші від зарубіжних, а в умовах низьких закупівельних цін на товарне зерно, кожен керівник шукає як наростити і в той же час як здешевити виробництво.

DSC_1282

Створюючи гібрид кукурудзи, особливу увагу звертаємо на декілька факторів: строки посіву, пластичність, відношення до температурних режимів, мінерального живлення, стійкості до шкідників, хвороб та несприятливих умов, придатність до різних технологій вирощування.

За роки роботи наша компанія з провідними селекційними центрами України створила і внесла до Держреєстру 15 гібридів кукурудзи. Цього року внесено до Держреєстру гібрид кукурудзи ДН Берека. Господарники оцінять його за врожайність понад 120 ц/га та швидке дозрівання зерна. Отож, на наступний рік покупці вже можуть ставати в чергу за насінням F1 гібриду ДН Берека.

Новий

Чому виникла ідея створення гібриду ДН Берека?

Площі посівів кукурудзи з кожним роком зростають і географія їх розширюється на Північ і Захід. Наприклад, якщо в 2009 році Житомирська область висівала кукурудзи 60 тис.га, то в 2014 році висіяла її на площі 194 тис.га, Хмельниччина – 210 тис.га проти 65 тис.га в 2009 році, Сумщина – 324 тис.га проти 87 тис га за аналогічний період. І таких прикладів багато. Нам є що запропонувати партнерам в ці регіони. А Дніпропетровщина, Кіровоградщина, де наша компанія також має велику кількість постійних партнерів, потребує посухостійких гібридів кукурудзи. Тому ми, заздалегідь готуючись до будь-яких викликів природи, працюємо над створенням нових, більш жаро- і посухостійких гібридів кукурудзи, таких як ДН Берека (ФАО 390).

DSC_1283

Які основні характеристики має гібрид ДН Берека, що відрізняють його від інших гібридів?

Гібрид простий, модифікований, середньостиглий, створений нами сумісно з Інститутом сільського господарства степової зони НААН і внесений до Державного реєстру сортів рослин України на 2014 рік.

Гібрид ремонтантного типу, універсального напрямку використання для зони Лісостепу і північного Степу. Добре доповнює асортимент гібридів для цих зон Моніка 350МВ (ФАО 350) і Новий (ФАО 330).

Під час дослідження гібриду порівнювались різні варіанти внесення добрив. В сучасних технологіях вирощування кукурудзи вартість добрив становить 30-40% собівартості, тому оптимізація внесення мінерального живлення значно впливає на економічну ефективність вирощування кукурудзи.

Гібрид характеризується добрим стартовим ростом, прекрасно реагує на покращення умов розвитку – внесення мінеральних добрив, зрошення.

Українська якість з європейським паспортом 

БолюкА. Болюк, Голова правління ВСК «Колос»

Компаніївський район, Кіровоградщина

– Наше господарство багатогалузеве. Маємо понад чотири тисячі гектарів ріллі, вирощуємо практично всі види сільгоспкультур нашої агрокліматичної зони. Врожаями, завдяки багаторічній співпраці із компанією ТОВ АПК «Маїс», задоволені. Перш за все тим, що саме ця компанія пропонує гібриди, які можна сіяти у надзвичайно ранні строки. Посіви не вилягають, чудово переносять усі каверзи природи, на які багаті наша весна і початок літа. Словом, у нинішніх умовах, коли від кожного гектара потрібно отримувати найбільший зиск, надзвичайно важливо прислуховуватися до науки. Тому з впевненістю можу сказати: ми працювали і будемо працювати з компанією «Маїс», яка надає нам послуги протягом останніх 15 років. В господарстві 90%площ посіяно гібридами цієї компанії. Такі гібриди як Новий та Моніка цього року в товарних посівах спеку витримали і ми маємо високий врожай понад 85 ц/га, тоді як сусіди отримують менше 50 ц/га.

Ще гібрид ДН Берека відзначається високою стійкістю до враження найбільш шкодочинними хворобами і шкідниками – пухирчаста і пильна сажка, фузаріозні гнилі, кукурудзяний метелик і ін.

Підвищений вміст антоціану в стеблах дозволяє добре перенести короткочасні весняні похолодання. Висока стійкість до вилягання (9 балів) зумовлює можливість пізнього збирання без значних втрат врожаю. Вирізняється досить високою посухо- і жаростійкістю (9 балів). Формує високий врожай зеленої маси (50,0 – 60,0 т/га) з підвищеним вмістом сухих речовин (до 35%), що дозволяє успішно використовувати гібрид для отримання високоякісного силосу. Це є важливим для наших партнерів в північній частині Лісостепу та Поліссі. Забезпечує високу та стабільну врожайність зерна.

А яка врожайність гібриду ДН Берека була максимальною під час випробувань?

Максимальна врожайність у 2011 році в дослідному господарстві смт. Заліщики Тернопільської області склала 13,2 т/га при вологості 22,3%. Цього ж року в СТОВ «Зоря» Черкаського району максимальною була врожайність 15,8 т/га при вологості 22,6%.

В засушливому 2013 році на демонстраційному полігоні Кіровоградської дослідної станції наші гібриди Моніка 350 МВ, Новий, ДН Берека показали відповідно 8,71 т/га, 8,54 т/га і 10,88 т/га. Ці гібриди були визнані лідерами по врожайності в середньостиглій групі в порівняні з іншими компаніями.

Учасники семінарів отримують нові знання про гібриди кукурудзи

Учасники семінарів отримують нові знання про гібриди кукурудзи

Назвіть цьогорічні результати врожайності гібриду ДН Берека?

В залежності від регіону, технології, вибраного попередника, мінерального живлення результати в наших партнерів різні від 60 до 142 ц/га.

Цей рік був сприятливим для вирощування кукурудзи з ФАО до 250. Було багато вологи, рослина сформувала качан і показала високий врожай. Гібридам з більшим ФАО довелося протистояти спеці, та ДН Берека на Черкащині в ПОП «Соколівка» Жашківськиого району дав 142,6 ц/га при вологості 22,8%. На Кіровоградщині в СТОВ АФ «Вікторія», що в Маловисківському районі, урожайність склала 101,2 ц/га при вологості 21,7%, на Сумщині в Інституті сільського господарства Північного Сходу гібрид ДН Берека порадував врожайністю 125 ц/га при вологості 20,8%.

Вашу компанію сільгоспвиробники більше 20 років знають як в Україні так і за її межами. В чому ж секрет такої популярності серед аграріїв?

Ми цінуємо партнера, який купує 10 посівних одиниць кукурудзи, так само, як і того, який купує 10000. Ділимось технологією вирощування кукурудзи, обговорюємо проблеми, спрямовуємо аграріїв на головний результат – отримувати прибуток. І коли партнер виростить достойний врожай, вдало продасть зерно, тоді виникає довіра і продовжується співпраця. Тому ми не стоїмо на місці, а постійно рухаємось вперед, створюючи нові гібриди кукурудзи з кращими характеристиками.

Свідченням високої якості продукції від черкаських маїсівців є те, що сьогодні відповідно до укладених договорів для іноземних компаній ми виробляємо насіння в Україні їх торгових марок. Воно відповідає європейським вимогам. Хоча зарубіжні компанії, по великому рахунку, нам конкуренти, але на українському ринку місця всім вистачає. У нас є свій споживач, який нам довіряє. Це і великі агрохолдінги, і невеликі фермерські господарства, адже спеціалісти нашої компанії справжні професіонали. Тож досвідчені аграрії по всій Україні високо цінують фахові рекомендації наших спеціалістів та використовують їх на практиці.

І наостанок зауважу: для України кукурудза стала тим, чим для Росії газ, а для арабських країн нафта. Компанія «Маїс» поставила досить високу планку щодо якості насіння і продуктивність його тільки зростатиме. Тож і надалі будемо ділитися новинками компанії, демонструвати перевагу власних гібридів у товарних посівах наших партнерів.