Чому кукурудза скручує листя?
Роль листків у життєдіяльності кукурудзи надзвичайно важлива. Саме завдяки листю відбувається фотосинтез, засвоюється вуглець з вуглекислого газу, що є у повітрі, та випаровується волога.
На поверхні листя є дрібні, невидні неозброєним оком отвори — продихи, здатні змикатись і розмикатись, регулюючи випаровування вологи із внутрішніх тканин.
У посушливих умовах листя кукурудзи завдяки особливим пухирчастим клітинам може скручуватись у неповну трубку, знижуючи цим випаровування зі своєї поверхні.
Основні причини такого явища:
– листя може скручуватися при наявності шкідників, які є на їх внутрішній стороні;
– листя може скручуватися від вірусних захворювань;
– листя може скручуватися від низької температури та посухи.
Також причиною може бути:
– нестача мінеральних речовин (молібдену, марганцю, магнію, калію, сірки і азоту);
– вміст токсичних сполук в атмосфері і ґрунті;
– несприятливі умови вирощування;
– вірусні та грибкові ураження.
Коли висока температура, брак вологи та повітряна посуха, кукурудза скручує листя в загострені трубочки, змінює колір і чекає дощу.
Для кукурудзи важливу роль відіграють елементи живлення та амінокислоти, які допомагають протистояти спекотній погоді, а також обробіток ґрунту спрямований на максимальне волого збереження.
Якщо рослина страждає від дефіциту міді, то молоде листя буде жовтим або світло-зеленим.
На пізніших стадіях росту – листки скручуються, в’януть, кінчики стають біло-сірими. Листя відмирає. Мідь підвищує стійкість рослин до несприятливих погодних умов, грибкових і бактеріальних захворювань.
Також мідь забезпечує засвоєння фосфору та азоту, сприяє синтезу білків. При нестачі міді листя знебарвлюється та скручується.
Бор позитивно впливає на цвітіння і зав’язування качанів, процеси дихання.
Нестача бору:
– гальмує ріст рослин,
– спостерігається кущення,
– скорочення міжвузлів,
– качани деформовані і частково не містять насіння,
– на листі з’являються сірі, довгасті некротичні плями,
– молоде листя скручується,
– поверхня листа набагато менша.
Завдяки бору покращується склад поживних речовин у рослинах та їх стан, підвищується якість та кількість пилку, утворюється більше насіння в качані, підвищується урожайність.
Тож, аби ваша кукурудза на полі виглядала здоровою і принесла довгоочікуваний урожай, дотримуйтесь рекомендацій оригінаторів та забезпечте рослини необхідними елементами живлення.