З насінням MAIS у мене все під контролем

Небезпека кукурудзяного (стеблового) метелика та ефективний захист проти нього

15.07.2019
Небезпека кукурудзяного (стеблового) метелика  та ефективний захист проти нього

Чим страшний стебловий метелик
Кукурудзяний (стебловий) метелик лишається одним із основних шкідників кукурудзи. Виробники насіння активно пропонують гібриди, стійкі до ураження цим шкідником, характеризуючи їх як стійкі до вилягання, або толерантні до ураження гусеницею. Дехто все частіше рекомендує хімічний або біологічний контроль кількості стеблового метелика під час вирощування гібридів кукурудзи.
Оскільки більшість сучасних гібридів кукурудзи мають міцне стебло, відсоток вилягання на полях, викликаний пошкодженням гусеницею, досить малий і не завдає труднощів під час збирання врожаю. Саме це і вводить в оману сільгоспвиробників, які вважають питання вирішеним і не витрачають надалі на боротьбу зі стебловим метеликом ані часу, ані сил.
Помилка полягає в тому, що життєдіяльність гусені всередині стебла є причиною не тільки прямих втрат (від ламкості стебел) під час збирання врожаю, а й низки інших прихованих втрат.
Гусениця, пошкоджуючи стебла і качани, перешкоджає здоровому протіканню обмінних процесів, що, у свою чергу, позначається на врожайності гібридів, а також створює осередки розвитку фузаріозу та пліснявих грибів.
Заходи захисту:
– знищення товстостеблих бур’янів;
– своєчасне і на максимально низькому зрізі збирання кукурудзи;
– глибока зяблева оранка з попередньою обробкою стерні дисковими боронами.
З біологічних засобів застосовують дворазовий випуск вогнівкової раси трихограми на початку відкладання яєць і через тиждень.
У фазі 6 – 8 листків і після викидання волоті три кладки яєць на 100 рослин і 1 – 2 гусениці на одну рослину або через два тижні після максимуму льоту метеликів — 7 кладок яєць на 1 м2, або 5 кладок яєць на 10 рослин рекомендується застосовувати дозволені для використання інсектициди.
Ефект від використання інсектицидів залежить від точного визначення строків обробок. Найвищий він тоді, коли препарати вносять під час проникнення перших гусениць у стебла, тобто через два-три тижні після початку льоту метелика або під час масового його льоту. Занадто рання обробка інсектицидами неефективна. Оскільки під час внесення інсектицидів рослини кукурудзи зазвичай сягають заввишки 1 м, для зменшення пошкоджень рослин варто використовувати обприскувачі широкого робочого захвату та трактори з великим діаметром коліс або портальні трактори. Обприскування краще здійснювати ввечері, коли рослини кукурудзи гнучкіші.

This site is registered on wpml.org as a development site.