Сад у Топилівці розширюємо

Станіслав Мельник, технолог:

Нинішнього року агропромислова компанія «Маїс» продовжила розширювати площі насаджень яблуневого саду у селі Топилівка Чигиринського району. Новинкою стануть сорти, які віднесено до найкращих у Європі і яких у маїсівському саду ще не було. З-поміж них – «Редчіф».

DSCN9501

Всього цієї весни до існуючого чистого без доріг саду площею 154 гектари добавилось ще шість. На новій площі застосована схема посадки 3,5х0,8 метра. Це загущена посадка. На гектарі розміщено 3570 дерев. Садили чотири ряди «Джона принца» і два ряди «Голдена», як запилювача. Плоди нового сорту будуть темно-червоні, дуже красиві, крупні. І надзвичайно соковиті та смачні. Саджанці з уже розгалуженими гілочками. Нинішнього року деревця будуть витягнуті, сформуємо їм крону, а наступного року можна сподіватись на урожай до 15 тонн з гектара.
Загалом увесь сад перезимував нормально. Зараз важливо, щоб не було приморозків, особливо в кінці квітня, коли розвивається бутон. А ще якби Бог милував від приморозків 2-8 травня, коли йде цвітіння дерев. Види на урожай непогані, проводимо захист саду від шкідників і хвороб. Акцентую, що на імунних сортах робимо це без використання хімії.

DSCN9491 DSCN9485