Умови різні – результат однаковий
СТОВ «Надія» – підрозділ корпорації «Мілкіленд агро», працює в Чернігівській та Сумській областях, спеціалізується на молочному тваринництві. Має в підпорядкуванні вісім ферм в цих областях.
До кукурудзи у господарстві особливе і ставлення, і вимоги. Гібриди відбирають ретельно, випробовуючи їх, зважаючи на урожайність зерна та вологовіддачу.
У результаті такого відбору вже понад 10 років у товарних посівах господарства щороку є гібриди «Маїсу», якими традиційно засівають 40% площ кукурудзяного клину.
– Обираємо гібриди Маїсу, бо в них добре витримана пропорція «ціна – якість», – розповідає директор СТОВ «Надія» Володимир Романенко. Можливо, деякі гібриди мають дещо нижчу вологовіддачу, але, оскільки ми використовуємо кукурудзу на корнаж, то нам це вигідно. Корнаж закладаємо з вологістю 27 -35%. Сіємо гібриди Аттракт (ФАО 230), Біг Стар (ФАО 220), ЄС Анамур (ФАО 220) та Марсер (ФАО 250), вони мають прекрасний качан, повністю озернений.
Цьогоріч у товарних посівах господарства висіяли сім маїсівських гібридів різного напрямку використання: ДН Аншлаг (ФАО 420) та ДН Берека (ФАО 390) – на силос, Марсер, Аттракт, Біг Стар, ЄС Анамур, Кодівал – на зерно та на корнаж. ДН Аншлаг, незважаючи на високі літні температури, порадував урожайністю зеленої маси понад 600 ц/га.
Особливістю СТОВ «Надія» є значна розпорошеність філій, і як наслідок – різний склад ґрунтів на полях – від чорноземів до піщаних та супіщаних. Відповідно й кукурудза росте в різних ґрунтових умовах. Утім, скрізь дотримуються інтенсивної технології вирощування культури, на яку добре відгукуються гібриди.
– Загалом вітчизняні гібриди більше пристосовані до наших умов, дають добрий стартовий ріст і розвиток, навіть за несприятливих погодних умов,- підсумовує головний агроном. – От минулого року травневі приморозки до -2 градусів краще витримали маїсівські гібриди. Ми їх не пересівали.
– На силос сіємо в основному гібриди селекції «Маїсу», адже заготівлю силосу ми починаємо в кінці серпня, коли стоять високі температури, то імпортні гібриди швидше підгорають і підсихають, а качани у них ще недозрілі. А от ДН Аншлаг ми сіяли і збирали пізніше, ніж інші гібриди, але він був зеленим і качан стиглий
Насамкінець головний агроном впевнено стверджує: «Будемо однозначно сіяти гібриди ДН Берека та ДН Аншлаг і 40% посівних площ засіємо гібридами «Маїсу»