Захист силосних посівів від шкідників та хвороб
Порада четверта – обирайте надійний захист.
Основними хворобами, що пошкоджують рослини кукурудзи, є: хвороби проростків і сходів, кореневі й стеблові гнилі, нігроспороз, гельмінтопоріоз листя, пухирчаста та летюча сажки, вірусні хвороби.
Захист від більшості хвороб здійснюють за допомогою агрозаходів: чергування культур у сівозміні, якісна сівба в оптимальні строки, застосування добрив у нормативному співвідношенні, своєчасне збирання.
Проте, на сьогодні протруювання насіння фунгіцидами та інсектицидами є основним і найефективнішим методом контролю ураження хворобами та шкідниками. Сучасні ефективні методи дозволяють захистити паростки в найбільш критичні початкові фази росту. Тому обирати потрібно якісно протруєне насіння.
Ураження рослин кукурудзи на силос шкідниками, такими як кукурудзяний стебловий метелик, дротяники (ковалики), чорниші, західний кукурудзяний жук, шведська муха призводить до значного зменшення врожайності (15–20%). Основою комплексу заходів щодо захисту посівів кукурудзи на силос від шкідників є протруювання насіння препаратами: Гаучо 70 WS, з. п.; Круїзер 350 FS, т. к. с.; Семафор 20 ST, т. к. с.; Промет 400, мк. с., або застосування гранульованого інсектициду Форс1,5 G, г, під час висіву.
Не менш важливе значення має правильне і своєчасне здійснення агротехнологічних заходів (глибока зяблева оранка, якісна передпосівна і своєчасна міжрядна культивації та ін.)