Сергій Осадчий: «Наш курс – чітка стратегія зростання»

DSC_1801Ведення сільського господарства відкритого ґрунту залежить багато в чому від природних факторів. А землероби, маючи досвід, знання, новітні технології і техніку, попри всілякі ризики вирощують високі урожаї.
Цю аксіому ми перевірили ще раз цьогоріч у своєму саду, що у Топилівці. Морози минулої осені пошкодили дерева. Фахівцям довелося докласти багато зусиль, щоб порятувати їх. Цим забезпечили урожай яблук хоч і менший, ніж торік, але теж вагомий. Маємо гарний урожай ділянок гібридизації кукурудзи, озимих культур.

DSC_4012

25 років сходження
Про це свідчить визнання компанії у великотоварному виробництві України. Нас прийнято до клубу аграрної еліти, де «МАЇС» став поряд з такими об’єднаннями як «Нібулон», «Кернел», іншими відомими підприємствами. Звісно, це заслуга наших людей, які не зважають на час, забезпечують високий рівень технологічних операцій.

Диверсифікація – стратегічний напрям
Конкуренція у насінництві зростає, прибутковість цієї галузі зменшується. Значить, паралельно слід розвивати інші галузі.
У СТОВ «Красносілля» зробили відчутні кроки щодо нарощування виробництва яловичини. Для цього тут уже утримують 450 голів великої рогатої худоби унікальної у своєму роді абердин-ангуської породи. Здійснюємо реконструкцію приміщень. На відгодівлі нині 200 голів бичків, які дають добові привіси більше півтора кілограма. Охочих закупити таке м’ясо багато, чекають своєї черги.
Господарство «Колос» села Вергуни вдосконалює вирощування насіння кукурудзи на поливі. Новим тут є будівництво горіхового центру. Зараз завершуємо реконструкцію теплиць. Плануємо реалізовувати двісті тисяч саджанців елітних горіхів у рік. Попит на них тільки зростає.
Зміни прийшли і в Гельмязів. Там формується кілька напрямів спеціалізації. Ділянки гібридизації насіння кукурудзи і товарне виробництво молока – головні. Вже маємо 600 дійних корів, а мета – вийти на 1200 голів. Продуктивність однієї корови в рік має досягти 9 тисяч літрів. Для цього за європейським досвідом збудовані силосні ями, закладений якісний силос, сінаж. Зараз удосконалюємо умови утримання і технологію доїння.
До проектів, про які йшлося вище, започаткували ще картоплярство. Нинішнього року вже й отримали непоганий урожай – 40 тонн з гектара. Наступного року у Гельмязеві збудуємо сховище для картоплі, без якого поставляти на ринки якісний продукт складно.

Усе вирішують люди
Чітка спеціалізація і інтенсивний шлях розвитку, які зменшують затрати на виробництво продукції, збільшують продуктивність, вимагають постійно вчити людей. Для залучених молодих спеціалістів купуємо житло. Компанія «МАЇС» налаштована на продовження своєї ходи не на одне десятиріччя. Тому хай наше професійне свято сприяє осмисленню своїх перспектив і принесе радість кожному трудівникові компанії.

DSC_2459 DSC_2594DSC_0797