МАЇС: лідер набирає висоту

1

Українські гібриди кукурудзи від ТОВ АПК «Маїс» конкурентні з кращими світовими аналогами за урожайністю зерна та упевнено досягають найвищого рівня за показниками волговіддачі.

Серед виробників посівного матеріалу на ринку України компанія ТОВ АПК «Маїс» посідає одне з провідних місць, стабільно нарощуючи обсяги виробництва. На виставці «Зернові технології 2017», що відбулася нещодавно в Києві, ми зустрілися з заступником генерального директора компанії Сергієм Пасєкою, який розповів нам про здобутки та перспективи розвитку підприємства.

DSC_0583

– Заснована в 1991 році компанія «Маїс» впевнено розвивається. Протягом останніх трьох років зростання обсягів виробництва компанії складають у межах 20-25% на рік. Якість та продуктивність насіння забезпечує професійний колектив спеціалістів, який має  авторитет як на Черкащині так і серед аграріїв усіх кліматичних зон України. Асортимент гібридів кукурудзи вирощених нами, постійно оновлюється. Гібриди впевнено почуваються поряд з найкращими закордонними аналогами, забезпечуючи найвищі показники урожайності, а за показниками вологовіддачі вони також стають усе більш конкурентними.

Секрет виготовлення високоефективного насіння, яке вже понад двадцять п’ять років поспіль отримує високі оцінки аграріїв, полягає в унікальному поєднанні науково-дослідницьких робіт з пошуком найкращих досягнень селекціонерів світу та побажаннями партнерів. Технологія виробництва – від селекційної роботи, вирощення на ділянках гібридизації, до калібрування насіння, протруєння і розфасовки на власному насіннєвому заводі – гарантує відповідність світовим стандартам і очікуваний результат.

Наші фахівці у кожному конкретному випадку допоможуть дібрати найкращі гібриди насіння та нададуть консультаційну підтримку, а в разі необхідності забезпечать і засобами захисту рослин.

При сучасній інтенсифікації виробництва повна реалізація генетичного потенціалу гібридів можлива лише при дотриманні належного рівня агротехніки з урахуванням біологічних особливостей росту і розвитку рослин та раціональному розміщенні посівів у ґрунтово-кліматичних зонах. Підбір таких гібридів, що здатні реалізовувати свій генетичний потенціал і гарантовано дозрівати у конкретній зоні, підвищить рентабельність кукурудзи як культури і сприятиме нарощуванню виробництва зерна. Саме такі гібриди ми пропонуємо своїм партнерам на сезон 2017 року. Асортимент гібридів кукурудзи зарубіжної та вітчизняної селекції, може задовольнити потреби в насінні навіть найбільш вибагливих господарів, – від ранньостиглих (ФАО 180) до середньопізніх (ФАО 420).

Коментар:

IMG_6430Іван Дудник, начальник відділу продажів компанії «Маїс»:

– Особливої уваги заслуговують гібриди кукурудзи ДН Гарант (ФАО 200),  Марсер (ФАО 250), Марліз (ФАО 280), що характеризуються високою посухостійкістю. Не потребують реклами гібриди французької селекції Біг Стар (ФАО 220), Аттракт (ФАО 230), які характеризуються високим потенціалом врожайності (120-140 ц/га), стійкістю до хвороб, шкідників, швидкою вологовіддачею при дозріванні. На період збирання вологість становить (16-18%). Наші партнери з цих гібридів стабільно отримують урожайність по 9-10 тонн в сухому зерні.

Зазначу, що до новинок нашої компанії відносяться гібриди Ферум (ФАО 180), Здобуток (ФАО 290). Ми ведемо насінництво лише тих гібридів, які зарекомендували себе як стабільно-врожайні (110-120 ц/га) у всіх кліматичних зонах України. Також пропонуємо високотехнологічний гібрид ДН Аншлаг (ФАО 420), що підходить при вирощуванні на зерно і силос. Особливість його полягає у тому, що майже 50% листково-стеблової маси після повного дозрівання зерна залишається зеленою. Тобто у господарів є можливість для використанням на зерно або силос при цьому отримати силосну масу 550-600 ц/га.  Наприклад, посіви гібриду ДН Аншлаг у вересні минулого року не можна було не помітити: рослини у цей період стояли зелені, мали урожайність навіть без поливу від 500 до 670 ц/га силосної маси у Черкаській області! За достатньої кількості вологи цей гібрид може показувати і кращі результати. Головна цінність маси цих гібридів – велика кількість поживних речовин для худоби, що підтверджено сертифікатом групи компаній АгроВет Атлантик. Вміст сухих речовин – 42%, перетравність – 75%, сирого протеїну – 80%.

На дослідних і промислових полях компанії щороку апробуються десятки гібридів кукурудзи. Лише після проведення всіх тестів на посухо та жаростійкість, стійкість до хвороб і шкідників в різних ґрунтово-кліматичних умовах, оцінки генетичного потенціалу гібридів, кращі з них пропонуються сільгоспвиробникам.

І дійсно, спілкуючись з керівниками господарств і технологами, слід відмітити, що спеціалісти в першу чергу звертають увагу на ті критерії, які дають можливість об’єктивно оцінити якість насіння: ступінь гібридності, енергію росту, вирівняність посіву, схожість, масу 1000 зерен. Вартість і країна походження гібридів, як правило, суттєво не впливали на цікавість до посівного матеріалу. А довіра партнерів є основним підтвердженням якості.

maize

Зазначу, що спілкуючись з партнерами на виставці, спеціалісти компанії пропонують не лише посівний матеріал, а й технологію вирощування, пояснюють особливості фізіології рослини і, в залежності від індивідуальних потреб господарства, допомагають підібрати асортимент гібридів та агротехнічні прийоми для отримання у виробництві максимальної економічної ефективності. Тож, саме тому практики-аграрії, маючи власний досвід вирощування кукурудзи, високо цінять рекомендації маїсівців і уважно прислухаються до їх порад.

Презентуючи лінійку гібридів, спеціалісти компанії наголошували на індивідуальних особливостях кожного з них, як то, густота та строки посіву, пластичність, відношення до температурних режимів, мінерального живлення, стійкості до несприятливих факторів, придатність до різних технологій вирощування.