Конституція України — реальність і мрія

Довгих вісім століть народ України з болем і втратами невідступно йшов до своєї Незалежності. День її проголошення, узаконення волі народу референдумом стали рубежем самостійного розвитку. Північ і Південь, Захід і Схід, центр із Золотоверхим Києвом об’єднались в одній суверенній державі. Ця подія — найбільша реальність, закріплена Основним законом — Конституцією України. Вона ж сформувала реальні інститути влади, визначила механізми наповнення демократичним змістом життя суспільства.
Найбажаніша мрія збулася. А от проголошені високі права громадян у повсякденному бутті, особливо на достойний рівень життя, захист інтересів рядової людини, залишаються поки все тією ж мрією. Можливо, це і невипадково, бо ми довго запрягаємо, а в критичні періоди їдемо швидко. Сьогодні потрібні не романтичні, а прагматичні дії кожного громадянина і його захисників — інститутів державної влади.
Тому День Конституції — час роздумів, привід вивірити свою ходу. Щиро вітаю усіх земляків із знаменним святом. Світлої нам долі, мирного неба, без війни і злиднів, зі щасливим сміхом дітей і забезпеченою старістю.

Сергій Терещук

Украина