Королева полів вразила аграріїв

Семінари, організовані вітчизняним виробником насіння кукурудзи агропромисловою компанією «МАЇС» та дистриб’юторською компанією «Агро-Арена» для українських аграріїв, дедалі популярніші. Прикладом цього став навчально-практичних семінар поблизу села Вільхового Благовіщенського району Кіровоградщини, що відбувся минулого тижня. Попри спеку і зайнятість фермерів захід, який ще традиційно називають День поля, зібрав понад 80 учасників із Благовіщенського, Голованівського, Гайворонського, Новоархангельського, Вільшанського та Добровеличківського районів.

Селекціонер і його діти

Практична частина відбулася на демонстраційному полі ФГ «Сокіл», де нині достигає кукурудза «МАЇСу». Керівник відділу селекції АПК Віталій Хроменко презентував кожен гібрид безпосередньо на вирощених зразках. У цьому – одна з основних цінностей таких заходів: аграрій може на власні очі звірити теорію із практикою, побачивши результат, та поставити актуальні питання безпосередньо тому, хто відповідає за заявлені якості насіння.

DSC_0284

Першим презентували ранньостиглий гібрид «Ферум» (ФАО 180) із лінійки нещодавно внесених до Державного реєстру сортів рослин, потенційна врожайність якого 110 ц/га.

– Останніми роками, – зауважив Віталій Хроменко, – чимало виробників повертаються до гібридів групи ранньої стиглості. Річ у тім, що вони дуже добре переносять ранній висів, і, відповідно, стійкіші до холоду. Тому вдало «проскакують» травневу й червневу посуху, що актуально для останніх років.

За його словами, навіть при весняних приморозках, коли надземна частина пагонів буде знищена, втрата врожайності «Феруму» лише близько 10-15%.

Особливістю трьох гібридів французької селекції «Біг стар» (ФАО 220), «Анамур» (ФАО 220) та «Атракт» (ФАО 230), є їхня екологічна пластичність. Це одна із причин того, що вони дуже популярні в наших аграріїв. За сприятливих умов ці гібриди забезпечують урожайність 120-135 ц/га. За гірших, як цього посушливого року, вони все одно тримають «золоту середину» – 70-90 центнерів. АПК «МАЇС» має ексклюзивне право на вирощування в Україні цих гібридів від компанії «Євраліс Семанс».

Ще однією новинкою «МАЇСу» є середньоранньостиглий зерновий гібрид «Аргентум» (ФАО 250), з потенціалом урожайності 120 ц/га та доброю вологовіддачею в період дозрівання.

Гібрид «Марсер» (ФАО 250) – по всіх областях показує гідний результат навіть у таку спеку.

– І на цьому полі ми помічаємо, що він вирізняється з-поміж сусідів зеленню, – додав селекціонер. – Потенційна врожайність – понад 130 центнерів. Не скажу, що вологу віддає швидко, але добре. Роки спостережень свідчать: він завжди дає збиті гарно озернені качани. Вони хоч і невеликі, зате врожайність – на рівні.

«Твіст» (ФАО 270) – наймолодший з маїсівських гібридів. До реєстру внесений лише цього року.

– Ми зрозуміли, що за «Твістом» досить велике майбутнє. Торік ми заклали велику ділянку гібридизації. Тобто у рік занесення в реєстр ми вже маємо насіння для реалізації. «Твіст» – посухостійкий. Погляньте, як він вирізняється на фоні інших гібридів. Очікувана врожайність – 130-135 центнерів із гектара. До речі, торік з-поміж низки гібридів зарубіжних і вітчизняних компаній він забезпечив найвищу врожайність зерна. «Твіст» добре скидає й вологу… І взагалі ми переконані, що він має всі можливі позитивні характеристики.

Не залишилися поза увагою доповідача й добре відомі аграріям гібриди «Новий», «Моніка 350 МВ», «Здобуток», «ДН Берека», «ДН Аншлаг», «ДН Гарант».

З огляду на цьогорічну спеку одним із акцентів під час семінару закономірно стала посухостійкість гібридів. Тож ми поцікавились у пана Хроменка, які із них найбільш придатні для вирощування у таких умовах, зокрема й на Кіровоградщині.

– Перш за все слід відзначити гібриди, які ми спостерігали на полі, – відповідає він. – Не всі витримали аномальну посуху, але деякі виглядають дуже гідно. Це «Твіст», «Марсер» і «ДН Гарант» (ФАО 200). Ну, і, безумовно, «ДН Аншлаг» (ФАО 420). Вони не злякалися посухи, і навіть на фоні гібридів іменитих іноземних брендів проявляють себе на високому рівні.

Де надійний захист, там високий урожай

Під час теоретичної частини семінару свої продукти презентувала й компанія UKRAVIT, виробник засобів захисту рослин. Це підприємство – унікальне для України. Виробничі потужності розташовані у Черкасах.

– UKRAVIT – це компанія номер один вітчизняного виробництва засобів захисту рослин і мікродобрив, – говорить керівник відділу регіонального розвитку компанії Максим Єгоричев. — За підсумками минулого року серед українських виробників ЗЗР ми показали не лише найбільші об’єми виробництва, а й продажу.

Егорович

Максим Єгоричев наводить приклад. Торік UKRAVIT провів дослідження: порівняли вартість і ефект своїх препаратів із засобами відомих зарубіжних брендів. Так ось, на 1000 га пшениці собівартість системи захисту UKRAVIT «виграє» у імпортних конкурентів приблизно 90 тис. доларів.

Як відомо, компанія «МАЇС» вирішила відійти від практики прямих продажів, зосередившись на виробництві. Натомість була створена дистриб’юторська мережа в якій гідне місце зайняла компанія «Агро Арена», що покликана займатися просуванням та продажами продуктів своїх партнерів – МАЇСу та UKRAVITу.

– Нашою метою, – зазначив перед учасниками заходу директор з продажів «Агро Арени»  Роман Расенко, – є комплексне обслуговування виробника, тобто в одного менеджера фермер може придбати насіння й засоби захисту рослин UKRAVIT, вигідно взяти кредит та застрахувати посіви.

– Якщо кредитування, – зауважив Роман, – є звичним для вас, то страхування посівів є досить новим. Цього року ми вперше займалися ним спільно зі страховими компаніями. «Агро Арена» – єдина, хто зосереджує на страхуванні увагу. Зараз ми маємо понад 40 представників в усіх регіонах країни. У перспективі їх стане більше, оскільки у планах – ввести персональних менеджерів, тож у кожній потужній аграрній області працюватиме більше 5 представників.

За словами Романа, з посівним матеріалом від «МАЇСу» працювати легко, бо менеджер переконаний, що продукт високої якості. Аналогічно із продукцією UKRAVIT, адже асортимент її ЗЗР дає можливість захистити будь-яку культуру, і навіть кількома системами.

Расенко

 

Вирощувати кукурудзу вигідно!

Чим корисний і цікавий семінар, ми запитали у кількох його учасників.

Микола Московчук, директор АФ «Нива» с. Камяний Брід Благовіщенського району:

– Дуже приємно перебувати на такому заході. Вважаю, що «МАЇС» є гідним лідером цього напрямку в державі. Із компанією в нас стосунки тривалі як по вирощуванні кукурудзи так і використання технологій. Оскільки ми займаємося тваринництвом, то найбільше висіваємо високоврожайні силосні гібриди. Скажу відверто, що всі з презентованих на полі гібридів – високоякісні. Але їх застосування, на мою думку, щороку має залежати від погодних умов, диференційовано. Тобто мають добиратися ті гібриди, які забезпечать найкращий результат. Тож треба докладати зусиль, постійно аналізувати і прогнозувати ситуацію в господарстві.

Московчук

Олег Соханевич голова фермерського господарствка, с. Ємилівка Голованівського району:

– Захід пізнавальний. Аграрною справою займаюся з 2000-го року. Ми брали насіння відомих брендів. Із «МАЇСом» працюю лише два роки, але різницю відчуваю. Простий підрахунок: після посіву в мене тепер залишаються кошти і на добрива, і на захист від шкідників, і на обробіток… Тобто відіграють свою роль ціна і якість. І надалі купуватиму кукурудзу «МАЇСу».

Саханевич

Олексій Вихристюк керівник сільгосппідприємства, м. Гайворон:

– Співпрацюю із «МАЇСом» років з десять. Цього року засіяли площі гібридом «Марсер». Наразі кукурудза стоїть зелена. Я б сказав – ідеальна. Принаймні на нинішню погоду. Це при тому, що поле без оранки. Продукти UKRAVIT використовую вже років із шість, і ними задоволений. Проти закордонних вони вигідніші, адже за нижчої ціни ефект на високому рівні. Важливо, що ціни на посівмат стабільні. Не було різких «стрибків», тож можна спокійно планувати роботу. Відзначу й сервіс: якщо раніше я сам шукав, де б придбати, то зараз зателефонував до менеджерів «Агро Арени» – і тобі все доставили. Зручно.

Виристюк

Павло Шаровський, головний агроном АФ ТОВ «Воля»,  с. Таужне Гайворонського району:

– Ми вирощуємо багато кукурудзи саме компанії «МАЇС», з якої працюємо давно. Врожаями задоволені. Наприклад, торік ми отримали 99 центнерів гібриду «Новий» в сухому зерні.

Семінаром приємно вражений. Для себе дізнався чимало корисного. Проаналізував стан вирощених гібридів, порівняв із нашими. Маю нові враження й думки, корисні знайомства. Сьогодні зацікавив гібрид «Твіст».

Шаровський

DSC_1451 DSC_1448DSC_1478 DSC_1442DSC_1516 DSC_1481DSC_1438