Крила виростають із захоплень

        Черкаська районна станція юних техніків відома на теренах України. Її вихованці багаторазові переможці і призери різноманітних змагань. Перші місця з 2010 року за повітряними зміями. Значні успіхи фотостудійців, художників, різьбярів, умільців орігами. Чимало зроблено краєзнавцями. Окрім вивчення рідного краю, вони діляться здобутими знаннями, видаючи у світ літописні розвідки. Наскільки це важливо пояснює директор цього унікального закладу Микола Якименко:

         – На моє глибоке переконання риси свідомої людини, патріота України, грані таланту розквітають в системі позашкілля. Тут діти не зазубрюють, а проявляють свої кращі якості у творчості, стають, як кажуть на крило. За багато років роботи не пам’ятаю, що б хто-небудь загубив себе.

         Турбує недооцінка у нашому суспільстві можливостей цих початкових творчих лабораторій. Бо при мізерному, а то ще і не обов’язковому фінансуванні, на ентузіазмі багато не досягнеш. База потрібна. Скажімо, якби не допомога Сергія Терещука, то й не діяла б фотостудія, без оригінальних фарб не творили б художніх полотен, які викликають захоплення і високо поціновуються, наші спортсмени не мали б змоги їздити на республіканські змагання.

         Учень сильний наставником. Кращі картини наших вихованців з’являються з – під пензля, який корегує в дитячих ручках вдатний художник, керівник гуртка у Софіївці Микола Кравець. До речі, плекає юні обдарування Микола Федорович уже 24 роки, а сам нащадок – правнук двоюрідного брата Тарас Шевченка. Куратором черкаських «Котигорошків», якими теж опікується «Маїс», багато років працює Анатолій Журило.

                 Формують особистості Олеся Коваленко із Тубільців, Зінаїда Гризудь і Наталія Коваль із Мошен, Наталія Білик із Шелепух.Кравець М.Ф._MBI7025 р

         Без захоплень життя прісне. Тож добре, що така у Мошнівському краю є така оаза, де розквітають таланти.