«Маїс» – європейська якість з українським паспортом

Напередодні Дня працівників сільського господарства відбулась міжрегіональнва виставка-презентація «АгроПром Полтава-2014». Цей захід вже не один рік стає майданчиком для налагодження зв’язків і надійного партнерства між виробниками та аграріями не тільки нашої, а й сусідніх Харківської, Дніпропетровської, Київської, Кіровоградської областей. Серед постійних учасників виставки і компанія «Маїс», гібридами кукурудзи якої засіяно понад 15% посівних площ по всій Україні.

За більше ніж двадцятирічну історію своєї діяльності «Маїс» завоювала прихильність аграріїв і асоціюється в них із високою якістю посівного матеріалу. Тож зустрівшись на виставці «АгроПром Полтава» із представниками компанії, журналісти «Села полтавського» поцікавились у них секретами успіху та цьогорічними новинками.

– Ми завжди тримаємо руку на пульсі, – розповів регіональний менеджер компанії «Зоря-Маїс Насіння» Роман Жирний. – Постійно в русі й готові змінюватися залежно від потреб сільгоспвиробників та примх природи. «Зоря-Маїс Насіння» має розгалуджену систему зв’язків з європейськими компаніями. А це чудова нагода перейняти досвід щодо новітніх розробок та технологій вирощування насіння. Додавши до цього власне бачення, фахівці нашої компанії кожного дня працюють над створенням нових гібридів. Ці всі фактори разом забезпечують можливість завжди бути в тренді.

До речі, все насіння, яке реалізує компанія «Маїс», підготовлене на власному заводі в Черкасах. Збудований у 2010 році, він за короткий час значно наростив потужності і є одним з кращих в Європі. Висока якість насіння досягається завдяки постійній модернізації заводу. Лише протягом останніх двох років розширено цехи сортування, обмолоту та приймального відділення, встановлено сучасне обладнання. Всі технологічні процеси, які впливають на якість посівного матеріалу, проходять на заводі жорсткий контроль, аналогічний тому, що діє на підприємствах у Європі. Тож партнери компанії, купуючи гібриди виробництва черкаського «Маїсу», завжди впевнені у високій якості продукції.

- Яке насіння треба сіяти, щоб отримати високий урожай і при цьому зменшити затратну частину? – таке питання постає перед аграріями кожного року. Постійні ж партнери компанії «Маїс» стовідсотково знають правильну відповідь на нього – звісно ж, маїсівське.

– Років п’ять тому можна було б дискутувати з приводу якості й потенціалу насіння вітчизняної та зарубіжної селекції, – зазначає Роман Васильович. – Зараз же українська генетика зробила потужний крок уперед. Наші гібриди краще реагують на складні погодні умови, вони набагато стійкіші й витриваліші. Тож, сьогодні ми маємо гібриди, які на 100% заслуговують на увагу та на пряму конкурують з іноземними аналогами. Серед продукції нашої компанії, знані полтавськими аграріями гібриди кукурудзи Новий (ФАЮ 330) і Моніка (ФАО 350).

– Аграрний рік безперервний: тільки зібрали і поклали в комори урожай, як уже час думати, чим засівати ниву наступного року. Романе Васильовичу, зважаючи на цьогорічні результати, на які гібриди варто звернути увагу аграріям Полтавщини у 2015 році?

– Для Полтавщини ми рекомендуємо гібрид кукурудзи Новий. Потенційна його вражайність сягає 140–150 ц/га. Він досить добре віддає вологу під час дозрівання. Його можна використовувати як на зерно, так і на силос. Також ми пропонуємо ще один відомий агаріям гібрид Моніка, який має спільні з Новим батьківські лінії. Партнери нашої компанії, які вже вирощували цей гібрид на своїх полях, мали змогу переконатися у його високій урожайності, навіть незважаючи на несприятливі погодні умови. У ранній групі стиглості ми маємо ще два цікавих гібриди ЄС Анамур (ФАО 220) та Аттракт (ФАО 230). Останній на Полтавщині добре знаний, адже його висівають років десять. ЄС Анамур – це його покращений аналог. Він більш пристосований до кліматичних умов вашої області.

Компанія «Маїс» кожного року збільшує кількість постійних і надійних партнерів. Серед них – агрохолдинги «Приват-Агро» та «УкрЛатАгро», ТОВ «Агрофірма «Маяк» (Котелевський район), ПСП «Гарант-2005», СФГ «Явір» (Великобагачанський район), ФГ «Агро Еліта», Фë³дродження-Агро» (Кременчуцький район), ТОВ «Агріс» (Семенівський район) та багато інших. Керівників деяких підприємств ми зустріли того дня біля маїсівської експозиції.

У цьому році ТОВ АПК «Маїс» пропонує дві новинки. Ми завжди рекомендуємо аграріям, що в структурі посівів мають бути всі групи стиглості, а цей рік, на ділі показав правильність такого принципу. Тож, сьогодні ми презентуємо нашим партнерам власну розробку, новий гібрид кукурудзи ДН Гарант (ФАО 200). Його основними перевагами є добре скидання вологи та можливість посіву в надзвичайно ранні строки В цьому році на дослідних ділянках компанії його збирали з вологістю 14%, у минулому – від 14 до 16%. Потенціал врожайності становить до 120 центнерів, а минулого року з виробничих посівів ми отримали 110 центнерів з гектару.

Для наших партнерів, які мають тваринництво, селекціонери «Маїсу» розробили гібрид ДН Берека (ФАО 390) універсального напрямку використання як на зерно, так і на силос. Результати тестових посівів свідчать, що це надзвичайно потужний гібрид, який має міцне, стебло і дає два повноцінних качани. Потенціал урожайності ДН Береки на силос – близько 600 ц.

Сьогодні кукурудза є повноправною монокультурою на полях, тож аби уберегти посіви від розповсюджених хвороб, фахівці «Маїсу» весь посівний матеріал обробляють протруйниками Вітаваксом та Максимом XL; додатково, на замовлення партнерів, обробляють інсектицидом.

Крім гібридів кукурудзи, які є візитівкою «Маїсу», компанія займається виробництвом інших культур, зокрема сої.

– Наша компанія пропонує своїм партнерам високоврожайні сорти сої, які є актуальними для всієї Центральної України. Окремо виділю сорт Омега вінницька, який цьогоріч, незважаючи на примхи погоди, показав стабільно високий урожай – 3–3,5 т. Для цього року це хороший результат.

– Романе Васильовичу, наскільки мені відомо, для фахівців компанії «Зоря-Маїс Насіння» властивий особливий підхід до кожного партнера. Ви не закінчуєте свою роботу лише продажем гібридів, а будуєте з аграріями довгострокові партнерські відносини. У чому вони полягають?

Дійсно, до кожого партнера, до кожного поля в нас індивідуальний підхід. І це стосується не тільки рекомендації того чи іншого гібриду, а й технології щодо його вирощування. У нашій компанії працює відділ селекції. Його спеціалісти готові при потребі протягом доби приїхати в господарство для вирішення тих чи інших питань на місцях.

Кожного року в усіх агрокліматичних зонах ми закладаємо демонстраційні поля і близько 100 тестових посівів, на яких демонструємо свою продукцію від сходів до збирання. Цього року тільки в Полтавській області їх було 15. Звичайно, результати отримали різні. Північні райони показали себе краще, південні – гірше, бо вони потерпали від аномальної посухи. Вже традиційними стали науково-практичні семінари для наших партнерів, де вони мають змогу безпосередньо поспілкуватися і поставити запитання працівникам компанії, академікам, селекціонерам, авторам гібридів.

Крім того, наших партнерів ми запрошуємо в Черкаси, аби вони на власні очі побачили і познайомилися з роботою кукурудзо-калібрувального заводу й ще раз переконалися в якості нашої продукції. А ще побували на дослідній ділянці, що знаходиться безпосередньо біля заводу, і першими оцінили нові розробки наших науковців.

І наостанок. Сьогодні в непростий для більшості аграріїв час на першому місці постало питання не тільки якості посівного матералу, а й його ціни. Йдучи завжди назустріч своїм партнерам, компанія «Маїс» дає їм змогу придбати високоврожайне насіння, яке не поступається за якістю кращим іноземним аналогам, за ціною в кілька разів нижчою від зарубіжних зразків.

Генеральний директор ТОВ «Агріс» Семенівського району Володимир Куцевол: «Із компанією «Маїс» співпрацюємо 5 років. Наше господарство специфічно розташоване, маємо солонцюваті, важкі ґрунти, тому намагаємося на них сіяти якомога раніше морозостійкі гібриди з раннім ФАО, щоб вони встигали сформувати качан і урожай. Це маїсівський Бігстар. Задоволені і гібридом Моніка. На наступний рік сіятимемо ці гібриди, і спробуємо щось із новинок. Ми завжди перед тим, як сіяти нові гібриди, закладаємо демонстраційні ділянки, дивимося на результати, а потім обираємо гібриди для товарних посівів, адже переконані, на великих площах і в даних умовах ризикувати не можна. Тож висіємо перевірені часом гібриди, які нас не підводять. Про співпрацю з черкаськими маїсівцями можу сказати, що і підходи компанії, і якість посівного матеріалу нас задовольняють. Фахівці «Маїсу» – це висококваліфіковані спеціалісти, які завжди вчасно інформують, надають професійні консультації, за потреби оперативно реагують і приїздять у господарство».

Голова фермерського господарства «Вікторія-Агро 2007» Пирятинського району Віталій Бабак: «З цією компанією працюємо кілька років. Уже сіяли гібрид Моніка й отримали високий урожай. Варто сказати, що гібриди «Маїсу» не поступаються за якістю іноземним, хоча порядком дешевші. Аби завжди бути в курсі останніх новин від компанії, крім спілкування з регіональним менеджером, ми відвідуємо ще й різноманітні семінари в Черкасах, організовані «маїсівцями».

Євгенія Валько, фото автора