«Маїс» – краще підприємство країни

   DSCN6354_1900_2533.Звістка про це надійшла до компанії за результатами комплексного дослідження серед підприємств, які досягли переваг у бізнесі та виробництві якісних товарів та послуг, напередодні Дня працівників сільського господарства. Про складові успіху розповідає генеральний директор «Маїсу» Сергій Осадчий.

   – «Маїс» уже 25 років на ринку сільськогосподарського виробництва. Наші зусилля раніше були спрямовані на те, щоб домагатися високих стабільних урожаїв. Останні роки працюємо над поліпшенням якості продукції. І тим приємніше, що нас відзначено високим державним рейтингом. Серед номінованої продукції насіння кукурудзи, соняшнику, сої. При цьому досягнуто найвищих показників як у якості, так і у валовому виробництві продукції. Задоволені і наші партнери, які засівають поля насінням «Маїсу», мають добрі результати.

   – Звідусіль чуємо, 2015 рік не простий.

   – Такий він був і для нас. Нестабільна соціально-політична ситуація в країні, війна на Сході накладають відбиток на людей і роботу підприємств. Але селянська праця така, що живемо не тільки днем сьогоднішнім, а думаємо про майбутнє – своє, народу і держави. А для цього за всяких умов треба сіяти, плекати сходи, збирати урожай. Ми згуртували колектив на високопродуктивну працю і маємо результати.

   – І які ж вони?

   – Насамперед, порадував яблуневий сад: 50 тонн з гектара найвищий урожай в Україні та й для Європи гідний. За всіма параметрами плоди найвищого гатунку. Є і новинка досить приємна для споживача. На холодильнику у Боровиці змонтовано і запущено лінію прямого віджиму яблучних соків. У магазинах здебільшого вони з концентратів, розведених водою. У нас якісне яблуко, прямо із саду, стає чистим натуральним соком, яким старші покоління колись ласували у дитинстві.

   – Урожай, його кількість і якість прямо залежать від сили землі.

   – Дбаємо і про її родючість. Підсилюємо не тільки мінеральними добривами, а й органічними. Нинішнього року ними підживили дві тисячі гектарів – внесено по 30 тонн на кожен. Гарний перегній покращує структуру грунтів, продовжує їх життя і можливості.

   – Нині і клімат проти землероба. Південь розширює свою зону і на Лісостеп.

   – А ми йому не піддаємося, зрошуємо вже три з половиною тисячі гектарів посівів. Маємо проект ще на три тисячі. Зрошувані ділянки гібридизації кукурудзи дали виповнене насіння, високої схожості та енергії росту. Вода це теж енергетичний ресурс і запаси його не бездонні. Тому поступово переходимо на крапельне, ефективніше зрошення. Діє воно у нас в саду на 150 гектарах, а з наступного року запустимо систему на такій же площі кукурудзи, спробуємо його і на картоплі.

   – Не обходитесь і без новітньої техніки?

   – Машинний парк постійно оновлюємо і поповнюємо – обприскувачами, машинами з видалення мітелок, комбайнами, культиваторами, тракторами. Постійно вдосконалюємо насіннєвий завод, споруджуємо свій елеватор, вже встановлено ємкість на дві тисячі тонн, а всього їх буде на 12 тисяч.

   Названі заходи сприяють розширенню співпраці із зарубіжними партнерами – фірмами «Монсанто», «Лімагрейн», «КВС», які високо оцінюють наші досягнення, нашу відкритість, прозорість, законослухняність. «Маїс» у нинішньому році визнано ще й кращим платником податків у Черкаській області.

   – Огульно дехто всіх успішних сільськогосподарських виробників називає «монстрами».

   – Це не про «Маїс». До групи компаній входять вісім підприємств, які працюють у Черкаському, Чигиринському, Золотоніському, Тальнівському районах. У всіх господарствах підтримуємо високий і стабільний рівень зарплати, піклуємось про освітні та культурні заклади у селах. Зараз запроваджуємо у кожному із господарств певну спеціалізацію. Приміром, Красносілля вироблятиме мармурове м’ясо ангусів, у Вергунах збудуємо горіховий центр вирощування саджанців спільно з французькими партнерами, у Гельмязеві – нарощуватимемо молочне скотарство, матимемо тисячу дійного стада корів.

   І все це нові робочі місця, турбота про людей, наповнення бюджетів місцевих громад.

   А з нагоди професійного свята вітаю всіх хліборобів Черкащини, бажаю успіхів, достатку, впевненості в тому, що наші трударі землі, найкращі у світі.