На землі, на воді і у небі бережуть нас прикордонники

DSC_7043
DSC_7062 У щедрому на свята травні у черкасців є особливо близьке – День прикордонника. Так розпорядилась історія новоутвореної у 1991 році української держави. Для формування і контролю кордонів на місцях по всьому периметру, а особливо з Молдовою, Білорусією, Росією, яких до цього просто не було, потрібні були висококваліфіковані кадри молодших спеціалістів. З цією метою під Черкасами постав Оршанецький Навчальний центр Державної прикордонної служби України. Крок виявився своєчасним і виправданим.

Нині, у нелегкий для України час, коли триває військова агресія на Сході України, ці спеціалісти вкрай необхідні. Сьогодні вони на передовихрубежахзахищають рідну землю від ворога. Вихованці навчального центру роблять це ціною свого життя і здоров’я, свято виконують свій патріотичний обов’язок перед Батьківщиною. А 15 найкращих синів «Оршанця», їхній командир генерал-майор Ігор Момот віддали найдорожче – своє життя за Незалежність і територіальну цілісність України.

Черкасці глибоко шанують своїх захисників, мужніх патріотів.

На урочистостях з нагоди Дня прикордонника зала обласної філармонії була переповнена не тільки військовослужбовцями, ветеранами прикордонної служби, а й представниками влади, громадськості, шефських підприємств і організацій.

Вітання від Президента України Петра Порошенка оголосив голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко, від голови Державної прикордонної служби генерал-полковника Віктора Назаренка – начальник Центру полковник Дмитро Коцеруба.

Про зразкове ставлення нинішніх прикордонників до виконання службових обов’язків засвідчив зорепад нагород. Медалі, нагрудні знаки, грамоти, подяки, цінні подарунки отримали найкращі, найсумлінніші.

Відзначила своїх підшефних і агропромислова компанія «МАЇС». Майже чверть віку триває дружба обох колективів. Працівники «МАЇСУ» з «Оршанцем» повсякденно, допомагають морально і матеріально, оснащують всім необхідним тих, хто відбуває в зону бойових дій, надсилають їм продукти, амуніцію, розділяють біль і втрати побратимів.

DSC_7092

Генеральний директор ТОВ АПК «МАЇС» Сергій Осадчий, вітаючи прикордонників, наголосив:

– Дружні зв’язки розвиватимемо і надалі. Долучатимемося до розв’язання важливих проблем навчального центру, разом відзначимо наші 25-річні ювілеї. Дбатимемо, аби вдосконалювати підготовку захисників Вітчизни, аби вони у всеозброєнні були на сторожі, щоб у наших недругів не просинались загарбницькі інстинкти. Всім нам потрібні мир, спокій, можливості працювати на благо своїх родин і незалежної України.

DSC_7079 DSC_7075За дорученням голови ради директорів групи компаній «МАЇС» Сергія Терещука охоронцям кордонів вручено подарунки – мобільні телефони.

На завершення всіх учасників зібрання до глибини душі зворушив чудовий виступ митців Академічного ансамблю пісні і танцю Державної прикордонної служби України.

DSC_7035 DSC_7162 DSC_7127