НАШ ВИБІР ПРАВИЛЬНИЙ

DSC_6597Віталій Хроменко, начальник відділу селекції

Нинішній селекційний рік для нас видався загалом вдалим. Ми отримали бажані результати. Наші селекційні комбінації показали високу урожайність, надійну стійкість у несприятливих умовах вирощування кукурудзи. Все це, а також математичний обробіток отриманих результатів підтверджує правильність вибору нашої селекційної програми.
Нині шість нових маїсівських гібридів проходять державне випробування. За групами стиглості вони охоплюють діапазон від ФАО-170 до ФАО-300. Одночасно ми працюємо над поліпшенням наших існуючих гібридів, що отримали визнання за високими урожаями й іншими господарсько цінними ознаками.
Їх висівають в усіх областях України. І природно-кліматичні умови у них різні. Тому на замовлення партнерів ми вдосконалюємо властивості гібридів, які вони висівають відповідно до їхніх потреб. Фаворитом у більшості регіонів визнають гібрид Новий, зареєстрований у 2012 році. А з більш сучасних особливо популярний Здобуток. Він, маючи ФАО-290, при збиранні показує вологість у межах 14 відсотків. Це рівень кращих європейських гібридів. Аграрії-виробники відзначають також нові гібриди Твіст і Платинум.
Цьогоріч мені вдалося об’їхати майже всю Україну, спостерігати розвиток посівів наших гібридів, порівнювати їх з вітчизняними і зарубіжними. Не заради вихваляння скажу: ми на рівні найпродуктивніших. Нещодавно побував у господарствах Полтавської області, де вирощують на великих площах наші гібриди Берека, Аншлаг, Платинум, Марсер, Аргентум, Гарант, Новий. Спостерігав на полі збирання гібрида Новий і разом з місцевими фахівцями зафіксували: 130-140 центнерів з гектара при вологості зерна 17 відсотків, а Платинум у Лохвицькому районі на майже стогектарній площі видав 141 центнер з кожного гектара.