По науку до Черкас

Кращі студенти та група викладачів агробіологічного факультету Національного університету біоресурсів і природокористування України (м. Київ) на чолі з деканом, доктором сільськогосподарських наук Віктором Забалуєвим побували в Черкасах. У ході зустрічей з генеральним директором «Маїсу» Сергієм Осадчим, його заступниками гостей цікавили складові успіху компанії як одною з кращих виробників насіння кукурудзи в Україні. Вразило всіх те, що досвід зарубіжних компаній фахівці тут переосмислюють і використовують креативно. Так було, зокрема, з будівництвом насіннєвого заводу, коли обладнання для очистки і калібрування насіння розмістили не вертикально, а горизонтально. Це забезпечило можливість контролювати всі технологічні процеси, при потребі — переміщувати насіння. До речі, американська компанія «Піонер», будуючи свій завод на Полтавщині, теж застосувала цю концепцію.
На калібрувальному заводі майбутні молоді аграрники детально ознайомилися з роботою всіх його підрозділів: приймального відділення, лабораторії, з лініями сортування, сушки, обмолоту, калібрування, упаковки, оглянули нову друкарню. Студенти і викладачі побачили результати діяльності селекційного відділу компанії, що співпрацює з науковцями Дніпропетровського інституту зернового господарства. На полях подивились демонстраційні ділянки кукурудзи, збирання вирощених гібридів.

Відгуки учасників практикуму

Віктор Забалуєв, доктор сільськогосподарських наук, професор:
Нас вразили результати насіннєвого господарства, селекційної роботи, весь комплекс вирощування і виготовлення насіння у «Маїсі». Усе прекрасне на землі бере початок із зернинки. Компанія — визнаний лідер з виробництва насіння кукурудзи в Україні. В разі згоди організуємо тут студентську практику.

Олег Загородній, студент третього курсу:
— У «Маїсі» переконався, що наші вітчизняні селекція і виробництво не поступаються міжнародним компаніям. І цим треба гордитися. Адже те, що «Маїс» виробляє насіння не тільки для вітчизняних виробників, а й для компаній — світових грандів, свідчить про величезний потенціал аграріїв України. Ми можемо стати нарівні з Америкою, Європою, Канадою.

DSC_2151DSC_2162DSC_2180DSC_2186DSC_2212DSC_2223DSC_2248DSC_2242