Посухостійкі гібриди для високих врожаїв

УКРАграріям кожний сезон польових робіт природа підносить сюрпризи, але торішній приніс кліматичні потрясіння.

Та незважаючи на різкі зміни погодних умов, у багатьох областях степової зони посухостійкі гібриди кукурудзи врятували ситуацію. Цьому сприяло чітке дотримання повного комплексу агротехнічних прийомів, впровадження передових досягнень науки. В результаті в країні не допущено різкого спаду валового виробництва зерна.

З кожним днем ми наближаємося до весняно-польових робіт. Уроки минулого вчать – від вибору гібридів кукурудзи та технологій вирощування  залежить доля майбутнього врожаю.

Щоб розширити потенційні можливості кукурудзи, необхідно якомога ретельніше дотримуватися комплексу агротехнічних заходів, окрім традиційної вимоги – сіяти по кращих попередниках, важливо враховувати сортові особливості гібриду (густоту стояння рослин, строки сівби, глибину загортання насіння тощо), вносити в оптимальних дозах і співвідношеннях мінеральні та мікродобрива. Пріоритетним для отримання високих урожаїв зерна кукурудзи має вибір гібридів, добре адаптованих до конкретних умов вирощування. Адже всім відомо, що 50 відсотків майбутнього врожаю залежить від генетичного потенціалу, який селекціонери заклали у посівний матеріал – тобто конкретний гібрид, 30 відсотків успіху –   від дотримання технологічних операцій і тільки 20 відсотків – від кліматичних умов.

Селекціонери і технологи агропромислової компанії «Маїс», м. Черкаси, рекомендують посухостійкі гібриди: ФЕРУМ (ФАО 180), ДН ГАРАНТ (ФАО 200) і БІГ СТАР (ФАО 220). Вони навіть за екстремальних умов дають 7-8 тонн зерна з гектара. А в сприятливі роки здатні забезпечити урожай в обсязі 12 і більше тонн. Як свідчать аграрії – практики, останнім часом саме такі стабільні гібриди відіграють все більшу роль, тоді як раніше всі хотіли висівати лише рекордсменів.

Партнери компанії з Кіровоградської, Полтавської, Черкаської  та ряду інших областей торік якраз з таких гібридів отримали врожайність 75, 100 і більше центнерів з гектара. Вони і цьогоріч уже придбали їх на свої поля.

Рекомендації щодо технологічного забезпечення гібридів надають наші спеціалісти під час професійного супроводу в кожному регіоні. Адже маємо мету – поставити партнерам той гібрид, що забезпечить максимальний урожай.