Професійне свято працівники «Маїсу» відзначили волейбольним турніром

Минулої суботи в Черкасах відбувся турнір з волейболу, яким аграрії Черкащини традиційно відзначають своє професійне свято. Ініціатором і головним організатором змагань так само традиційно виступає голова ради директорів групи компаній «Маїс» Сергій Терещук та департамент агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації. Свято волейболу стало своїм для всіх аграріїв Черкащини, адже участь у ньому беруть команди з різних куточків області вже шість років поспіль.

IMG_3088

Всенародне свято відзначають спортивним змаганням

– Третя неділя листопада – День працівників сільського господарства України. Це всенародне свято. Його відзначають і хлібороби, й економісти, і бухгалтери, й інженери, кожен, хто має відношення до сільського господарства, – вважає Сергій Пасєка, директор СТОВ «Зоря-Маїс-Насіння». – Як раніше говорили, «нам пісня будувати і жити допомагає», так і нам, «маїсівцям», спорт допомагає бути сильнішими, здоровішими, а отже вирішувати наші виробничі питання. Ми, як промислове сільськогосподарське підприємство, забезпечуємо не тільки продовольчу безпеку, а й підтримуючи наші добровольчі батальйони та збройні сили, сприяємо підвищенню обороноздатності держави. Наша діяльність пов’язана з виробництвом якісного насіння та селекцією гібридів кукурудзи.

Щороку спільно з департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації  проводимо такі турніри. Учасниками нинішніх фінальних змагань є команди-переможці регіональних ігор: «Чорнобай» став переможцем на лівому березі, команда з Умані « Уманьпиво» перемогла серед команд західної частини області. Команда «Маїсу» стала кращою у центрі Черкащини, де змагалися команди з Шполи, Сміли, Корсуня. Традиційно щороку на свій турнір ми запрошуємо команду-переможця аналогічного турніру в Київській області. Нею цьогоріч стала команда Миронівського району. Якщо раніше Кубок був перехідний, то за рішенням Сергія Миколайовича Терещука, на цьому турнірі він залишиться в переможця.

IMG_3083

Спорт, що допомагає роботі

Цікаво, що турнір цей не молодіжний – ветеранський. Учасники змагань, а серед них не було молодших за 40 років, запевняли, що він допомагає працюючим аграріям підтримувати свою фізичну форму.

– Волейбол – наша відрада. Двічі на тиждень ми приходимо у спортзал, щоб відвести душу на майданчику, – говорить Сергій Пасєка, – Працюю на «Маїсі» давно, так само давно граю у волейбол за нашу команду. Отримую не тільки фізичне навантаження, але й моральне задоволення, емоційну розрядку. Це спілкування з друзями. А що може бути кращим відпочинком? Це дуже важливо і дає наснагу в роботі та надихає на нові ідеї. Наступного дня ми приходимо на роботу свіжі, бадьорі – й одразу в поля.

А полів, засіяних насінням ТОВ АПК «Маїс», вистачає. Площі посівів кукурудзи в Україні з кожним роком зростають, і географія їхня розширюється.

– Три-чотири роки тому в структурі посівів кукурудзи вітчизняною селекцією засівалось 40 %, а іноземною – 60 % площ, у 2014 році – 50 на 50. Наші прогнози на 2015 рік – вітчизняна селекція буде домінувати. Тому ми будемо нарощувати виробництво.

Щоправда, маїсівці залишились без Кубку. Цьогорічний турнір виграла команда «Уманьпиво» – вона й стала власником Кубку відкритого чемпіонату Черкаської області з волейболу з нагоди Дня працівників сільського господарства. На другому місці – гості турніру, гравці ПАТ «Миронівський завод з виготовлення круп та комбікормів». «Маїсу» дісталося третє місце, а команда Чорнобаю посіла четверте.

IMG_3146

«Маїсу» є чим пишатися й окрім спорту

Проте настрою маїсівській команді це не зіпсувало. Мовляв, в роботі ми найкращі.

– У цьому році група компаній «Маїс» пропонує три новинки. Ми завжди рекомендуємо аграріям, що в структурі посівів мають бути всі групи стиглості, а цей рік на ділі показав правильність такого принципу, – розповідає Сергій Вікторович. – Тож сьогодні ми презентуємо нашим партнерам власну розробку, новий гібрид кукурудзи – ДН Гарант (ФАО 200). Його основними перевагами є добре скидання вологи та можливість посіву в надзвичайно ранні строки. Цього року на дослідних ділянках компанії його збирали з вологістю 14%, минулого – від 14 до 16%. Потенціал урожайності становить до 120 центнерів. З раннім ФАО для партнерів рекомендуємо гібрид французьких селекціонерів ЄС Анамур (ФАО 220), це покращений аналог гібриду Аттракт, який вже шість років поважають аграрії Черкащини. Для наших партнерів, які мають тваринництво, селекціонери «Зорі-Маїс Насіння» розробили гібрид ДН Берека (ФАО 390) універсального напрямку використання як на зерно, так і на силос. Результати тестових посівів свідчать, що це надзвичайно потужний гібрид, який має міцне стебло і дає два повноцінних качани. Потенціал урожайності цього гібриду на зерно 150 ц/га., на силос – близько 600 центнерів.

Сергій Вікторович розповідає захоплено, як завжди говорить людина про улюблену справу. Дійсно, «Маїсу» є чим пишатися. Українські селекціонери вивели потужні гібриди, що не поступаються за врожайністю іноземним. Вони слабше віддають вологу, але за таких посушливих кліматичних умов, які ми маємо впродовж останніх трьох років, їх теж збирають з вологістю 15–18%. Гібриди вітчизняної селекції в 2-2,5 рази дешевші від зарубіжних, а в умовах низьких закупівельних цін на товарне зерно кожен керівник шукає, як наростити і водночас здешевити виробництво.

– Створюючи гібрид кукурудзи, особливу увагу ми звертаємо на декілька факторів: строки посіву, пластичність, відношення до температурних режимів, мінерального живлення, стійкості до шкідників, хвороб та несприятливих умов, придатність до різних технологій вирощування. За роки роботи з провідними селекційними центрами України наша компанія створила і внесла до Держреєстру 15 гібридів кукурудзи. Отож, на наступний рік покупці вже можуть ставати в чергу за насінням F1 як гібриду ДН Берека, так й інших маїсівських – переконує Сергій Пасєка.

На підприємстві дбають і про здоров’я своїх працівників, свідченням чому став і цей святковий турнір, і про їхній соціальний захист, і про модернізацію виробничого процесу. Все насіння, яке реалізує ТОВ АПК «Маїс», підготовлене на власному заводі в Черкасах. Збудований у 2010 році, він за короткий час значно наростив потужності і є одним з кращих у Європі. Висока якість насіння якраз і досягається завдяки постійній модернізації заводу. Лише протягом останніх двох років розширено цехи сортування, обмолоту та приймального відділення, встановлено сучасне обладнання. Всі технологічні процеси, що впливають на якість посівного матеріалу, проходять на заводі жорсткий контроль, аналогічний тому, що діє на підприємствах у Європі. Тож партнери компанії, купуючи гібриди виробництва ТОВ АПК «Маїс», завжди впевнені у високій якості продукції.

Світлана Соболь, фото автора