З насінням MAIS у мене все під контролем

Маїс активно імплементує програму зрошення

28.01.2019
Маїс активно імплементує програму зрошення

Вода –  стратегічний ресурс для сільського господарства

Зрошення – один із визначальних факторів успішної сільськогосподарської діяльності в районах із недостатнім і нестійким природним зволоженням, завдяки якому значною мірою знижується залежність агровиробництва від умов природного волого забезпечення.

Нині на планеті зрошується майже 300 млн. га (18% загальної площі ріллі), на яких виробляється 40% обсягу сільгосппродукції. За статистичними даними у США зрошують 5,5 % ораних земель, у Франції – близько 5 %, а в Україні лише  1,5 %. Відхилення вологості ґрунту від оптимальних норм на 10% веде до зниження врожайності  сільгоспкультур до 20-25%.

Переваги зрошення для виробництва кукурудзи

Залежно від агрокліматичних умов і технології вирощування,  урожайність кукурудзи коливається від 50 до 150 ц/га. Кожна із зон кукурудзосіяння в  Україні суттєво відрізняється, має свої ґрунтові особливості, температурний та водний режими. Все це значною мірою впливає на ріст і  розвиток рослин, якість продукції, врожайність, прибутковість.

Одним із чинників, що гарантує вирішення проблеми отримання високих врожаїв  кукурудзи  – вирощування цієї культури в  умовах зрошення.  За даними наукових досліджень забезпечення належного зволоження ґрунту підвищує врожайність кукурудзи на 51- 53 ц/га. Це є  свідченням безумовної переваги ефективності вирощування кукурудзи  за умови поливу.

Чому Маїс активно імплементує програму зрошення?

Агропромислова компанія “Маїс”, що є лідером з виробництва насіння, кілька років поспіль успішно реалізує власний проект зрошення полів. За останній  рік підприємство ввело в дію зрошення на площі майже 1100 га.  Загалом поливні землі становлять 40%. Це дозволяє не лише нарощувати обсяг виробництва насінницької продукції, а й поліпшувати її якість.

Зрошувальні системи “Маїсу” – десятки тисяч підземних трубопроводів, насосні станції, сучасні широкозахватні високопродуктивні дощувальні машини, які забезпечують рівномірність поливу, зволоження не тільки ґрунту, але й приземного    шару повітря, поліпшення мікроклімату, створення більш сприятливого середовища для розвитку рослин.

Група компаній “Маїс” продовжить практичну реалізацію програми зрошення і в 2019 році.

This site is registered on wpml.org as a development site.