З насінням MAIS у мене все під контролем

Платинум – справжня коштовність в скарбничці MAIS.

16.02.2021
Платинум – справжня коштовність в скарбничці MAIS.

 Не за горами той час, коли з першим весняним теплом хлібороби вийдуть в поле. Кукурудза була й залишається однією із головних сільськогосподарських культур у землеробстві.

Рекордні врожаї кукурудзи стали можливими завдяки зусиллям генетиків і селекціонерів, спрямованими на розробку ефективних методів створення та впровадження у виробництво високопродуктивних гібридів. На сьогоднішній день насінництво кукурудзи – одна з найдинамічніших сфер діяльності в сільському господарстві.

Дослідження гібридів кукурудзи в умовах глобального потепління.

Як стверджують вітчизняні та зарубіжні вчені глобальне потепління клімату посилює проблеми сільськогосподарського виробництва через збільшення числа днів з температурою повітря понад 30 °С та недостатньою кількістю опадів для нормального розвитку рослин. Велика роль в стабілізації виробництва належить стрестолерантним пізнім зерновим культурам зокрема – кукурудзі.

Ознака посухостійкості гібридів сьогодні виступає на перший план. Високі температури, особливо при нестачі вологи, є однією з головних причин різкого зниження врожайності кукурудзи. Згубні дії коротких періодів жари і посухи можна уникнути шляхом раннього або пізнього посіву, але більш надійним є метод вирощування посухостійких гібридів, до яких і належить Платинум (ФАО 340).

Дослідження гібриду Платинум на стійкість до абіотичних факторів, головним з яких є посухо та жаростійкість, проводились в екологічному градієнті, сформованому із різних агротехнічних прийомів більш ніж у 30 пунктах, що охоплюють всі регіони України з обов’язковим включенням екстремальних зон де практично кожного року спостерігається посуха.

Як показали дослідження, Платинум має підвищену стійкістю до посухи і відповідає наступним критеріям:

  • листова пластинка без наявних ушкоджень;
  • при високих денних температурах листя може злегка скручуватись, але вночі набирає нормальну форму;
  • розрив у цвітінні генеративних органів 1-1,5-2 дні;
  • генеративні органи забезпечують нормальне запліднення та розвиток насіння;
  • добре озернена верхівка качана;

мінімальна зміна морфологічних ознак в роки з екстремальними умовами.

Головне – правильний вибір

При виборі посухостійких гібридів необхідно орієнтуватись на два типи рослин кукурудзи:

перші – здатні витримувати стресові умови літнього періоду вегетації за загущення;

другі – призначені для посівів з нормальною густотою рослин.

Гібрид Платинум не толерантний до загущених посівів. Він за сприятливих умов у посівах із оптимальною густотою стояння рослин забезпечує досить високий урожай навіть у неполивних умовах. Для максимального прояву індивідуальної продуктивності першорядного значення набувають такі показники: розмір качана, кількість качанів на одній рослині, маса 1000 зерен, вихід зерна з одного качана і Платинум перевищує показники гібриду стандарту в його групі стиглості.

Платинум – це гібрид з потенціалом врожайності 150-160 центнерів. Простий міжлінійний, середньостиглий. Ремонтантний, його висота – 260-270 сантиметрів, а довжина качана – понад 25 сантиметрів. Качан великий, виповнений, верхівка добре озернена. Число рядів зерен на качані – 16-18, а в ряду 41-46 зернин з масою 1000 – 300-320 грамів. Зерно зубоподібне, жовтого кольору, його вихід при обмолоті 82-84%.

Платинум можна рекомендувати і для вирощування на силос, адже гарна облиствленість і налитий качан з високим вмістом протеїну – саме те, що потрібно для силосної маси.

В умовах постійної інтенсифікації галузі рослинництва важливим фактором підвищення виробництва зерна є дотримання рекомендованої технології вирощування відповідно до особливостей кожного гібрида. Під час вибору між кращими вітчизняними та іноземними гібридами слід враховувати доцільність додаткових витрат на посівний матеріал і їхню окупність під час реалізації вирощеної продукції та попередню оцінку гібридів за рівнем адаптації до регіону вирощування.

Як же виростити високий врожай Платинуму?

Слід зазначити, що даний гібрид потрібно висівати в оптимальні строки, в прогрітий грунт не менше +10 °С на глибину 5-6 см (в посушливу весну глибину заробки насіння потрібно збільшувати але обов’язково класти в зволожений шар ґрунту). На легких ґрунтах для Платинума можливий мінімальний або нульовий обробіток.

Даний гібрид чудово переносить монокультуру але хоча б при мінімальній кількості мінеральних добрив N90, P60, K60, та обробці насіння інсектицидною і фунгіцидною групами. Щоб зняти питання летючої сажки використовується протруйник Вайбранс. Густота стояння рослин залежить від зони зволоження, так для умов недостатнього зволоження густота до збирання – 40-45 тис/га, в умовах достатнього зволоження – 65-70 тис/га. Платинум толерантний до пошкодження кукурудзяним метеликом. Стійкий до вилягання. За сильно посушливого періоду вегетації зерно залишається виповненим з високою масою 1000 зерен. Платинум має низький поріг чутливості до абіотичних факторів тому краще адаптований і переважає по продуктивності гібриди кукурудзи в своїй групі стиглості.

Партнери про Платинум

Більше п’яти років з компанією MAIS співпрацює ТОВ «Райдуга», що в Оржицькому районі на Полтавщині. Керівник господарства Лантух Олександр зазначає:

– Минулого року маїсівським гібридом Платинум засіяли 250 гектарів. Врожаєм понад 80 ц/га задоволені, адже в умовах минулорічної засухи, коли урожайність гібридів інших компаній не перевищувала 50 ц/га, це відмінний показник.

Задоволені результатами врожайності гібриду Платинум господарства з Харківської та Луганської областей для яких ознака посухостійкості на першому місці. Так у господарствах ФГ «Ревік», що в Зміївському районі та ТОВ «Довжик», що в Золочівському районі висівають цей гібрид протягом кількох років і дослухаючись до порад технологів Маїсу, застосовуючи всі необхідні технологічні заходи, завжди мають гарний урожай.

Олександр Брюховецький, директор ТОВ «Фрунзе» що в Марківському районі Луганщини теж високої думки про гібрид Платинум, адже той забезпечує стабільні результати за будь-якої погоди та приносить прибутки господарству.

Протягом останніх років в усіх регіонах України дистриб’ютором ТОВ «Агро Арена» закладається більше 30 демонстраційних полів, де висіваються гібриди кукурудзи, насінництво яких розгорнуто черкаським Маїсом і щороку гібрид Платинум є фаворитом серед гібридів середньостиглої групи.

2020 рік повністю підтвердив правильність вибору гібридів кукурудзи, насінництво яких веде компанія MAIS Слід зазначити, що минулий рік визнано найбільш посушливим за останні 100 років. Так, на Черкащині максимальна температура повітря в серпні місяці сягала позначки +39,6˚С, а кількість опадів, зафіксованих в літні місяці, були з величезним показником мінус до середньо багаторічних даних.

Індивідуальний підхід до кожного

Сергій Пасєка, комерційний директор компанії MAIS

Використати з максимальною ефективністю селекційно – генетичні особливості кукурудзи, закладені клопіткою працею селекціонерів і насіннєводів, можна лише оптимально підібравши набір гібридів з потрібними властивостями конкретних груп стиглості та чітким дотримання технології вирощування кукурудзи. Кваліфіковані спеціалісти нашої компанії нададуть допомогу у виборі найкращих гібридів кукурудзи і гібрид Платинум стане справжнім скарбом на ваших полях.

This site is registered on wpml.org as a development site.