Раз добром зігріте серце — вік не прохолоне

Багато років «Маїс» забезпечує високоякісним сортовим насінням кукурудзи підсобні господарства 11 будинків-інтернатів системи соціального захисту населення області. Нещодавно відбулася передача цим установам посівного матеріалу на нинішній рік. Що значить така підтримка, говорять працівники соціальної сфери:

DSCN7421Сергій Осадчий,
генеральний директор агропромислової компанії «Маїс»:

— Благодійну допомогу будинкам-інтернатам надаємо протягом 15 років. Сергій Миколайович Терещук проявив ініціативу, бо проблему забезпечення цих установ знає з часів роботи заступником голови облдержадміністрації. У нього принцип — поділитися з обділеними долею всім чим маємо. Сьогодні видаємо насіння кукурудзи, яке вартує майже 300 тисяч гривень. А в осінньо-зимовий період та й ще навесні виділяємо яблука, а з нинішнього року ще й соки із власного саду. Благодійництво для «Маїсу» — не разова акція, а системна складова нашої діяльності.
Благодійна царина «Маїсу» багатоплідна, щира і не для нав’язливої реклами. Тут панують Шевченкові мудрі настанови: «Раз добром зігріте серце — вік не прохолоне».

Руслан Чикало,
директор департаменту соціального захисту населення Черкаської ОДА:

— Допомога «Маїсу» для нас неоціненна. Адже завдяки їй 2300 хворих непрацездатних людей мають належне харчування, а будинки-інтернати надійний на всю зиму запас продуктів. При обмеженому бюджетному фінансуванні у системі діють підсобні господарства. В обробітку майже тисяча гектарів землі, де вирощуємо овочі, картоплю, пшеницю для випічки власного хліба. А «Маїс» для нас — це молоко, м’ясо. Адже утримуємо півтори тисячі свиней, більше 600 голів великої рогатої худоби. Все це поголів’я потребує кормів, які ми вирощуємо з насіння «Маїсу». За рахунок власних продуктів харчуємо хворих не на 30, а на 90 гривень. Тож спасибі «Маїсу», керівникам агропромислової компанії Сергію Миколайовичу Терещуку, Сергію Степановичу Осадчому. Напередодні Пасхи скажу — Всевишній все бачить і зарахує їм.

Тетяна Мороз,
директор Смілянського психоневрологічного інтернату:

— У нашому закладі проживає 205 інвалідів першої і другої групи. Обробляємо 102 гектари землі. Вирощеними кормами повністю забезпечуємо своє тваринництво. Отож молоко, м’ясо, хліб у нас свої. А це при нинішній дорожнечі додатково мільйон гривень. Одні посівні матеріали чого коштують. Без допомоги «Маїсу» ми б придбати їх не змогли. Дякуємо цим щирим і чуйним людям.

Дем’ян Свищ,
директор Чехівського будинку-інтернату Чорнобаївського району:

— Благочинці «Маїсу» роблять велику справу: без їхнього насіння не було б наших підсобних господарств, а відповідно збіднів би асортимент страв, які подаємо на стіл нашим хворим. У нас це 225 людей з особливими потребами. Вирощеними власними зусиллями продуктами забезпечуємо якісне чотириразове харчування. Наша співпраця з «Маїсом» дуже корисна ще й тому, що це приклад високого альтруїзму цих щедрих і духовно багатих людей. Бог їм у поміч теж.

DSCN7412