Що принесе нам рік прийдешній

ТЕРЕЩУК основнаСергій Терещук:
Різдво Христове — дивовижна пора. Світ немов народжується знову, набирається сили і енергії. Таке чародійство відбувається і з людьми. Оглядаємо подумки рік, що минув, зважуємо що вдалося, а що й не зовсім, з’ясовуємо причини. І тоді народжуються нові задуми і плани.

Цінуймо зроблене
Практично всі виробничі підрозділи, трудові колективи попрацювали торік продуктивно. Порадували урожаї насіння гібридів і товарної кукурудзи, соняшнику, сої. У садівництві зібрали найбільший за час існування саду урожай яблук. Заклали нові горіховий і маточно-живцеві сади у Вергунах.
Справжні прориви здійснили у тваринництві. Два наші господарства — СТОВ «Колос» і «Красносільське» визнані у державі племінними репродукторами з розведення м’ясної породи абердин-ангусів. У ТДВ «Русь» формується високопродуктивне молочне стадо корів із чистопородних чорнорябих голштинів. На свинофермі тут відгодовують 1000 голів синей м’ясної породи. Новітнім обладнанням, складськими приміщеннями поповнився насіннєвий завод, продукція якого визнана однією з кращих в Україні і зарубіжними партнерами.

Горизонти зростання
У нас вони послідовні і логічні, будуються на випробуваних світових інноваційних технологіях, високопродуктивній техніці. Одночасно із підвищенням родючості грунтів, вдосконаленням їх обробітку на рівні європейських стандартів будемо нарощувати площі поливних земель.
Нині на планеті зрошується майже 300 мільйонів гектарів (18 відсотків загальної площі ріллі), на яких виробляється 40 відсотків обсягу сільгосппродукції. За статистичними даними, у США зрошують 5,5 відсотка орних земель, у Франції – близько 5, а в Україні лише 1,5 відсотка. У «Маїсі» за останній рік введено в дію зрошення на площі майже 1100 гектарів. Загалом поливні землі становлять вже 4 тисячі гектарів (40 відсотків). Наступного року плануємо довести ці обсяги до 6 тисяч гектарів, побудувати чотири насосні станції, прокласти 45 тисяч метрів трубопроводів, закупити 25 дощувальних машин. Ставимо за мету поступово досягти, аби кожен гектар ріллі працював на поливі.

У нас багато планів у тваринництві
З весни в Гельмязеві розпочнемо будівництво найсучаснішого європейського молочного комплексу. Тут доїння корів вестимуть на каруселі, автоматично, за кілька хвилин. Молока людська рука не торкатиметься.
Продовжимо формування молочного поголів’я ангусів. Для цього кількість корів у Вергунах виведемо на 350, у Красносіллі — на 150 голів. Це буде племінне ядро, приплід якого — телиць і нетелів —продаватимемо по всій Україні.
У зв’язку з агресивними діями Росії нам доведеться відмовитись від реалізації биків морськими шляхами і зосередитись на власному виробництві м’яса. Відповідну базу для цього вже готуємо.
Загалом свою перспективу вбачаємо в тому, щоб зосередитись на виготовленні якісної продукції із власної сировини. Йдеться про переробку яблук на чипси, пюре, сидр, виготовлення картоплі фрі, крохмалю тощо.

Про людей
У нас сформувались творчі колективи, в яких працюють всебічно підготовлені, відповідальні фахівці, наполегливі, мислячі, озброєні креативними ідеями, здатні на втілення сміливих починань. Пишаюсь ними. З нагоди новорічних і різдвяних свят бажаю кожному реалізувати свої обдарування, відчути радість творення, гармонії та злагоди у їхніх родинах. А всім нам разом мирного і щедрого прийдешнього Нового року.