У Красносіллі красних справ додається

         Руслан Іванович Рожко працює у сільгосппідприємстві села Красносілля з 2000 року, спочатку зоотехніком, а згодом, коли відділок колишнього господарства села Тіньок став структурним підрозділом агропромислової компанії «Маїс», очолив колектив і пройшов з ним непростий шлях відродження і становлення. Розповідає Руслан Рожко:DSCN7307

         – Насамперед багато зроблено для підвищення родючості полів. І як результат, у минулому році зібрали по 97 центнерів кукурудзи з гектара, для чигиринських пісків урожай невиданий. І це невипадковість, а цілий комплекс агрозаходів – якісне насіння, органіка, добрива, захист і підживлення рослин, а тепер розбудовуємо систему поливу. Спеціалізувались з більшості традиційних культур. Нинішнього року повертаємо на поля ще й жито. СТОВ «Красносільське» стане базовим з  вирощування посівного матеріалу для всіх господарств групи компаній «Маїс».

Рожко Руслан – директор СТОВ “Красносільське”.

         – У концепції спеціалізації «Маїсу» у тваринницькій галузі СТОВ «Красносільському» відведена важлива роль.

         – Нині у нас є молочне стадо і м’ясне поголів’я. У 2008 році закупили 20 нетелей інгуської породи і почали м’ясний напрямок. Нам він вигідний, бо в зоні господарства 500 гектарів притясминських заплав, а це природні випаси потягом весни-осені. Для належного утримання у зимовий період реконструювали телятник, придбали необхідну техніку – трактор, кормові столи, сформували групи у кількості 95 голів для інтенсивної відгодівлі. А всього ангусів у нас уже 272.

         – Живою вагою реалізовувати худобу не так вигідно.DSCN7257

         – В задумах створити базу для продажу готового, у вакуумній упаковці м’яса. Уже в нинішньому році ввести в дію ще одне приміщення для маточного поголів’я, збудувати забійний цех. Визначаємось із структурою реалізації готового мармурового м’яса. Причому все це робити потрібно невідкладно. Бо вже і зараз на фермі стоїть група бичків вагою 580 кілограмів. Поки що є у нас і дійне стадо корів – 87 голів, але їх згодом передамо у Гельм’язів, який спеціалізується на молочному скотарстві.

         – То у невеличкому Красносіллі є робота для людей, є кому потурбуватись про соціальну сферу.DSC_0412

         – А так, свій адмінбудинок у центрі села ми реконструювали у дитячий садок, якого роками, як і школи, не було. А тепер там чудові умови і дитячий гамір… Та й черга. Бо молоді сім’ї, які мають роботу у селі, народжують дітей.

         А хто ж кращий з поміж трудівників?

         – Серед механізаторів Олексій Зубко, оператор машинного доїння Людмила Сердюченко, зоотехнік Надія Магденко, агроном Олександр Тулиголовець, головний бухгалтер Анатолій Філоненко.DSC_0433

         – Але головний висновок у села зявилась перспектива. І дав її «Маїс».

Пишний Олександр – механізатор