У «Маїсі» завершили збирання ранніх зернових

Жнива – вінець хліборобської праці. У компанії «Маїс» успішно завершили збирання ранніх зернових культур – озимої пшениці та ярого ячменю – на площі майже 1200 гектарів. Середня врожайність перевищує аналогічні показники в Україні. В окремих сільськогосподарських товариствах отримали більше 6 тонн збіжжя з одного гектара.

Хоча умови для озимини цього року не були сприятливими, але завдяки грамотному вибору насіннєвого матеріалу, технології ґрунтообробки, внесення добрив, догляду за посівами, якість зерна висока.

Майже тисячу тонн збіжжя зібрали у Вергунах, на чверть більше у Красносіллі, ще більше у Гельмязеві. А головний висновок — маємо повчальні уроки, які із зміною клімату потрібно брати на озброєння. Насамперед пам’ятати народну вікову мудрість — що посієш, те й пожнеш. Урожай починається із посіву, турботи, щоб сходи входили в зиму не слабкими, із належним запасом життєдайних сил. Вузол кущіння треба плекати.

Але, не дивлячись на засуху, інші катаклізми природи, наші спеціалісти та механізатори спрацювали на відмінно. Успіх жнивної компанії забезпечили: висока  технологічність  усіх агрономічних процесів, чітка організація робіт, використання  високопродуктивної техніки кращих світових виробників.

В наших господарствах паралельно із збором урожаю та заготівлею соломи для тваринництва, здійснюється вже підготовка ґрунтів  до осінньої посівної.

DSC_3838DSC_3857 DSC_3927DSC_3864DSC_4071DSC_3959