У яблучному бізнесі «Маїс» лідер в Україні

Олександр Самойленко, заступник генерального директора групи компаній «Маїс»

Сьома міжнародна конференція «Яблучний бізнес в Україні 2017», що  відбулась в Києві, засвідчила правильність обраного «Маїсом» курсу інтенсивного розвитку на основі інноваційних технологій та сучасної техніки.

Агропромислова компанія зі своїми авангардними напрацюваннями незмінний учасник цих форумів. Вітчизняних і зарубіжних фахівців із Польщі, Скандинавії, Греції, Німеччини особливо цікавив стан справ у садах як України, так і Європи.  Актуальними були доповіді щодо новинок технологій, сортів, технік догляду, зберігання та переробки плодів, змін на споживчому ринку.  У зв’язку із складними  кліматичними умовами цьогоріч повсюдно виникає недобір фруктів і ягід.

 Прогнози врожаю 2017

За висновками Всесвітньої асоціації виробників яблук та груш урожай у Європі зменшиться  у порівнянні з торішнім роком на 21 відсоток. Найбільше серед країн Європи потерпіла Польща.

Ситуація в Україні ще більш критична. Природні катаклізми у нас видалися  руйнівними, зокрема у центральних областях. Морози 10 травня майже знищили у багатьох господарствах урожай ягід і фруктів. Україна недоотримає 40 відсотків яблук. А тому вже зростають цін на них на споживчому ринку. Багато виробників, у кого садівництво єдиний бізнес, опинились на межі виживання.

На жаль, держава не подала руку допомоги. Ніхто не отримав ніяких компенсацій. Прикро, що бездієвим виявився і страховий бізнес. Під приводом невизначеності із орендованими землями насадження до цих пір ніхто не страхував. А ефективних технологій, які б рятували сади у критичних умовах, поки мало.

  Маїсівські яблука та «Найсік» затребувані

На конференції відбулись переговори з торговельними мережами   щодо розширення співпраці. Окрім значного попиту на нашу продукцію в Україні, яблуками зацікавились у Скандинавії, країнах мусульманського Сходу і Південно-Західної Азії. Складнощі виникають із їхньою доставкою. Але переорієнтуватись потрібно обов’язково.

Нині всі наші зусилля зосереджені на підготовці до збирання урожаю та переробки плодів. Як відомо, наш сік «Найсік» міцно закріпився на ринку.

До номенклатури визнаних соків ми додаємо ще два нові. Це будуть овочеві мікси. По суті, створено новаторські рецепти соків, в яких містяться всі поживні складові мікро і макроелементи, увесь вітамінний комплекс. Такі соки є серйозною альтернативою лікам у плані профілактики захворювань людей, підтримки організму в тонусі. До того ж вони надзвичайно смачні та  цікаві на колір. Тому сподіваємось, що задоволення від таких вітамінів будуть отримувати не лише дорослі, а й діти. Найперше запропонуємо їх черкащанам.

 Перспектива за органічною продукцією

На конференції «Маїс» спільно з угорською компанією «Голанд Плант» визнано лідером у вирощуванні імунних сортів яблунь, стійких до парші і мучнистої роси, які не потребують хімічних обробок проти хвороб. На 20 гектарах «Маїс» плекає популярні на ринку Європи сорти «Луна», «Сіріус», «Розела», «Оріон», «Ред Топаз». За ними надзвичайно велика перспектива, бо споживачі тепер віддають перевагу органічній продукції, свідомо платять за неї більшу ціну.

Без сумніву, наші абсолютно екологічно чисті яблука, разом з натуральним соком стануть популярним брендом вітчизняного і зарубіжного ринків.

DSC_5160 DSC_0943DSC_0005 DSC_0994DSC_3095