В «МАЇСІ» вже і про 1 вересня думають

Літо у розпалі. Але як швидко воно злітає. Минула третина шкільних канікул. Це для дітей відпочинок, а для педагогічних колективів, батьків пора ремонту шкіл до нового навчального року. Керівництво агропромислової компанії «МАЇС», залишаючись вірним своїм традиціям, не полишає підопічних. Заступник генерального директора Таїсія Руснак ознайомилась з ходом ремонтних робіт у загальноосвітній школі села Вергуни.

Її думка про хід робіт:

– Зроблено вже чимало. Загалом всі кабінети і навчальні класи добре укомплектовані, пофарбовані підлоги, стіни поклеєні шпалерами. «МАЇС» допомагав школі у створенні кабінету англійської мови, подарував акустичну апаратуру, проекційний екран, тенісний стіл, спортивну форму, м’ячі. А зараз визначаємось, чим допомогти, аби добре підготувати школу до 1-го вересня.

DSC_1046Світлана Марченко, директор Вергунівської загальноосвітньої школи:

– Така підтримка надихає нас. Цікаво, що наші учні у відповідь стали переможцями районної олімпіади з англійської мови, чемпіонами серед школярів з баскетболу і тенісу. Дякуємо «МАЇСУ», просимо бути з нами і надалі, бо плече їхнє надійне.

А до нового навчального року вже здійснено 80 відсотків поточних ремонтів навчальних класів і кабінетів. Повна готовність до нового опалювального сезону. Залишилось оформити приміщення естетично. Сподіваємось ще придбати комплект нових парт.

Одночасно є проблеми, з якими школа сама справитись неспроможна. Гостро постала потреба здійснити капітальний ремонт внутрішніх туалетів. З чотирьох на два поверхи діє половина. Але і вони надзвичайно зношені. Сантехнічне обладнання і каналізаційні труби перегнили, немає роздільних зон. Водити дітей початкових класів у зимову негоду до туалету на подвір’ї нині вже просто не гуманно. І це наш перший сигнал тривоги й поклик на допомогу.

Є і другий, не менш дошкульний. Вікна у приміщенні школи великі, дерев’яні рами порозсихались. Постала потреба замінити їх на сучасні енергозберігаючі. Силами батьків у класних кімнатах для молодших учнів це вже зробили. Але це тільки початок.

Добре б було б збудувати на подвір’ї спортивні майданчики, аби на перервах діти могли розвиватись фізично.

DSC_6050Тарас Горбенко, сільський голова села Вергуни:

– Наша сільська рада вже веде пошук шляхів залучення необхідних коштів. Зокрема через народного депутата України Сергія Рудика домагаємось виділення субвенції з Державного бюджету в обсязі 211 тисяч гривень. Але це ж буде половина потрібного. Тому продовжуємо роботу зі спонсорами, підприємцями, всіма зацікавленими людьми, аби створити дітям затишок.

Думаю, добрим подарунком дітям і дорослим до 1-го вересня будуть упорядковані дороги у селі. «МАЇС» і тут наш основний спонсор. Уже відремонтоване дорожнє покриття 12 кілометрів сільських шляхів, зокрема вулиці Лесі Українки, Перемоги, Шевченка. Головним об’єктом стане капітальний ремонт відрізку дороги обласного значення до Нечаївки. На цьому зконцентровані і наші, і зусилля «МАЇСУ».

DSC_0411

DSCN8553

DSCN8529