Води Дніпра живлять високі урожаї

IMG_20180504_133624Євгеній Орел, начальник відділу меліорації
ТОВ АПК «Маїс», Сергій Пазинич — консультант:
Перевести повністю вирощування гібридної кукурудзи на полив – вимога керівництва компанії «Маїс» та її партнерів. Це дозволить збороти кліматичні злами, запобігти ризикам засухи і бездощів’я. Особливість цього завдання полягає ще і в тому, що воду для зрошення необхідно в основному брати з Дніпра.

СТОВ «Красносільське»
У господарстві ще торік працювало 360 гектарів поливного поля. З самого початку весни тут усе роблять, аби ввести в дію і запустити полив ще на 400 гектарах і таким чином надати життєдайну вологу уже на 760 гектарах. Воду на поля подаватиме з Дніпра Тіньківська та Рацівська насосні станції. Для цього прокладено дев’ять тисяч метрів внутрішньогосподарських трубопроводів.
Після збирання урожаю кукурудзи на поля знову вийдуть гідробудівельники, щоб добавити ще 300 гектарів поливних земель.

ТДВ «Русь», с. Гельмязів
Тут дощувальна техніка торік діяла на площі 366 гектарів. Дніпровську воду подають із Піщанської зрошувальної системи. Зараз у господарстві розгорнуто масштабні роботи, щоб зрошувані землі вже цьогоріч довести до 700 гектарів. Залучені спеціалізовані бригади завершують прокладання пластикових водогонів, монтаж трьох фронтальних і трьох кругових поливних машин. Одночасно закладають основу, щоб з наступного року вийти на 3,5 тисячі гектарів зрошення. Для цього уже виготовили басейн місткістю 23,4 тисячі кубів води. Після збору урожаю полями з Ліплявської насосної станції буде прокладено семикілометровий водогін. Дніпровською водою поливатимуть навколишні землі і наповнюватимуть ще три водоймища на полях навколо Гельмязева.

СТОВ «Колос», с. Вергуни
І тут води Дніпра вийшли на поля і забезпечують стабільні урожаї. Потреби у живильній волозі забезпечує Черкаська державна зрошувальна система за допомогою свого накопичувального басейну на землях села Леськи. 14 зрошувальних машин за визначеними графіками включення зволожують у Вергунах 1400 гектарів полів.

Людський фактор теж важливий
Зрошення полів забезпечують у «Маїсі» майже 60 будівельників, агрономів, поливальників. Принагідно вітаємо меліораторів та працівників водного господарства з нагоди їхніх професійних свят.