Задля урожайності та  екологічної безпеки

«Маїс» як провідний український виробник насіння кукурудзи, йдучи в ногу з часом, шукає та впроваджує найкращі технологічні новинки, слідкує за науковими розробками, які сприяють підвищенню якості та ефективності виробництва.

Відома аргентинська компанія “Різобактер” запропонувала «Маїсу» свою нову продукцію для поліпшення живлення рослин.

Пропозиції коментує заступник генерального директора групи компаній «Маїс» Олег Калінчук.

— Олеже Івановичу, чим цікаві для «Маїсу» напрацювання аргентинської компанії?

— У ґрунті нашої зони фосфору достатньо. Але проблема в тому, що його рослина не може взяти сповна. Аргентинська компанія запропонувала бактерії, які не паразитують, а співпрацюють з рослиною. Бактерія бере для себе те, що їй потрібно, а рослина отримує від неї доступний фосфор.

—   Поясніть детальніше, в чому полягає новизна?

— Новинка компанії у тому, що вони запропонували пролонговану дію бактерії. Нанесена на насінину, де є поживне середовище, вона буде жити вже до чотирьох місяців.

Великий плюс і в тому, що бактерія прискорює віддачу фосфору із мінеральних і органічних добрив, а також із землі. Бактерія працює на збільшення відсотку доступності із кожного джерела. Цікаво, що за два роки внесення в ґрунті їх накопичується стільки, що на третій рік цього вже можна не робити.

— Фахівці «Маїсу» активно обговорювали сильні і слабкі сторони запропонованих продуктів. Чого досягли у підсумку?

— Вирішили провести експериментальні досліди на базі наших господарств, у яких перевіримо дієвість бактерій.  Вивчимо, як їх можна застосувати на наших посівних комплексах. Почнемо з озимої пшениці. Взяли цю рослину тому, що вона перезимує і навесні зможемо побачити та порівняти результати впливу бактерій на рослини. Адже фосфор відповідає за зимостійкість. У разі успіху — розширимо застосування бактерій на інших посівах.

Це сприятиме не лише підвищенню урожайності сільськогосподарських культур, родючості ґрунту, а й що дуже важливо, сприятиме підвищенню екологічної безпеки, поліпшенню навколишнього природного середовища.

27274954-wheat-wallpapersDSC_3612