Присяга народу України

DSC_1080

Нещодавно в Навчальному центрі Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота відбулась урочиста церемонія складання Військової присяги. Ніколи раніше одночасно клятву вірністі українському народові не  проголошували майже 1300 військовослужбовців строкової служби.

Ритуал Військової присяги є священним усвідомленим вибором кожного патріота йти шляхом доблесті і героїзму усіх поколінь нашого народу, оборонців та визволителів рідної землі. Вперше, за останні дев’ять років, у прикордонному відомстві така кількість строковиків, людей, які добровільно взяли зброю в руки, щоб дати відсіч знахабнілому ворогові.

DSC_0653+У заході взяли участь перший заступник Голови Державної прикордонної служби України генерал – лейтенант Василь Серватюк, керівники Черкаської області та міста, шефи з агропромислової компанії «МАЇС», рідні та близькі строковиків.

До складання Військової присяги протягом місяця молоді бійці пройшли курс загальновійськової підготовки, отримали теоретичні знання і практичні навички, необхідні для непохитного несення служби з охорони державного кордону. Новобранці виконали навчальні нормативи зі стрільби із стрілецької зброї та бойового гранатометання на полігоні Навчального центру, набрались духу, бойового товариства і взаємовиручки у військовому житті. Змінилась на краще і територія навчального центру. З допомогою подарунка «МАЇСУ» – двох газонокосилок, її зробили привабливо святковою.

DSC_0646

У своїй промові перший заступник Голови Держприкордонслужби Василь Серватюк зазначив, що жоден військовослужбовець строкової служби не буде залучатись до виконання бойових завдань у зоні проведення АТО, а виконуватиме визначені обов’язки в інших підрозділах прикордонного відомства.

Після  складання присяги вже традиційно священнослужителі освятили строковиків та благословили їх на військову справу. Завершився ритуал складання Військової присяги урочистим маршем майбутніх прикордонників.

DSC_1056

DSC_1029

DSC_1144