Ти в серці моїм, Україно!

Серед соціальних проектів «МАЇСУ» значне місце відведено співпраці з освітою, культурою, засобами масової інформації, творчими спілками. Так конкретним змістом наповнюються програми духовного, патріотичного, інтелектуального, естетичного виховання черкащан. А особливо юних – майбутніх творців багатств України і її авторитету у світі. У цій благородній роботі активну участь беруть митці Черкащини – артисти обласного музично-драматичного театру, обласної філармонії. В останній розроблено і здійснюється цикл музично-пізнавальних концертів для школярів.

DSC_1215

IMG_0010Розповідає Лідія Зайнчківська, художній керівник філармонії, народна артистка України

Нас особливо підтримує агропромислова компанія «МАЇС» і її керівник, справжній благодійник Сергій Терещук. Він узяв на себе те, що мали б більше робити ради, освіта, культура, віднаходить можливості фінансувати виїзди колективів філармонії в міста, райони, села. Його ставлення заставило і нас переглянути та розширити програми, з якими їдемо до дорослих і юних. Наприклад, сільським трудівникам сіл Боровиця, Топилівка Чигиринського району більше імпонували виступи Черкаського народного хору. А для юних у нас навчально-пізнавальні цикли: «Шевченко і музика», «Стань музикою слово» ( за творами Івана Франка), «Стояла я і слухала весну» (за Лесею Українкою), Тріо «Вербена», народна артистка України

Ольга Калина, заслужена артистка України Любов Доброноженко виконують класику, народні пісні і популярні естрадні твори українських композиторів. Тільки на Чигиринщині таких концертів відбулося уже п’ять. І без перебільшення наголошу – приємно виходити на сцену в будь-які аудиторії, знаючи, що за тобою стоїть надійна постать мецената Сергія Терещука, коли впевнений, що розпочата справа матиме продовження. Знаємо, що у Сергія Миколайовича незабаром ювілей, що створеній ним компанії вже чверть віку. Тому щиро бажаємо, щоб окриленість його душі сприяла домогтися у подальшому особистому житті, у розвитку компанії ще більшого процвітання. Хай не обходять Вас, шановний Сергію Миколайовичу, і людські радощі, а добрі справи додають Вам сили і здоров’я.

Ми побували на одному з таких концертів для дітей. На базі пісень і танців артисти будували генеалогічне дерево України. І почалось воно з державного герба і прапора, державного гімну, який разом з артистами співала вся зала. Окрім символів державних, йшлося й про народні – калину, жито, чорнобривці, звичаї Київської Руси і козаків, роль кобзарів-лірників у формуванні вільнолюбивого українського етносу. Діти, дивлячись на екран, називали постаті відомих історичних осіб, вчених, митців, спортсменів. Словом, вся історія України перед очима, жива і повчальна.

Спасибі і артистам філармонії, і Сергію Миколайовичу Терещуку.

DSC_1238 DSC_1223