Збір прикордонників усіх поколінь в Черкасах

DSC_7793

28 травня у парку ім.30-річчя Перемоги відбувся мітинг з нагоди Дня прикордонника. А далі в програмі- зустрічі побратимів, солдатська каша, виступи художніх колективів. І головне – спілкування, спогади, роздуми, як повернути мирний кордон Україні нині. Говорять учасники події.

DSC_7831Сергій Пасєка, заступник генерального директора ТОВ АПК «Маїс», колишній начальник застави на кордоні з Японією

Прикордонникияк непідкупний страж Державного кордону завжди користувались шаною і авторитетом в українському суспільстві. І те, що останнім часом у засобах масової інформації поширюються повідомлення, що хтось з охоронців кордону спіймався на корупційних оборудках, не забезпечив якісного виконання службових обов’язків, свідчить тільки про підвищену вимогливість нового голови Державного комітету генерал-полковника Віктора Назаренка щодо неприпустимості будь-яких зловживань. Від цього тільки чистішими стануть ряди прикордонників.

Війська охоронців кордону ніколи не були численними, завжди взаємодіяли з підрозділами Збройних сил, поліції, Служби безпеки України, довіряли місцевому населенню. Тому свята прикордонників завжди ставали всенародними. У нас у парку імені 30-річчя Перемоги у цей день збирається до двох тисяч жителів Черкас, приїжджають ветерани зрайонів і міст. Це люди, які служили у тих чи інших прикордонних округах, загонах, на заставах, згадують однополчан, діляться досвідом військово-патріотичного виховання молоді. Організатором всієї роботи є обласна організація ветеранів-прикордонників. Проводити виховну роботу нам надзвичайно допомагає Навчальний центр Державної прикордонної служби України ім.генерал-майора Момота. На його базі щорічно проводимо обласні змагання – збори юних друзів прикордонників. Цим домагаємось популяризації служби у прикордонних військах і активного військово-патріотичного вихованні.

DSC_7787Микола Журавель, полковник запасу, голова обласної організації ветеранів-прикордонників

Нас єднають зелений кашкет, зелені погони, прикордонна застава, справжня сім’я, де всі були рідними, як брати. Нині прикордонна служба дуже нелегка, пов’язана з ризиком для життя. Прикордонний наряд у складі двох-трьох осіб виконує накази від імені держави, сам приймає рішення щодо застосовування зброї. Це тільки нам дозволено без санкції прокурора брати на себе таку відповідальність. Тому у прикордонних військах несуть службу кращі із кращих – такі хлопці і дівчата, як у нашому «Оршанці». Успіхів усім нам на обраному шляху.

Кошти на проведення свята надані головою ради директорів групи компаній «Маїс» Сергієм Терещуком.

DSC_7838 DSC_7834