Quality in every seed

Секрети високоякісного силосу з кукурудзи

28.01.2019
Секрети високоякісного силосу з кукурудзи

Правильно підібраний гібрид, якість ґрунту, клімат та погодні умови, ступінь розвитку господарювання, застосування технології та дотримання умов збирання – все це впливає на кінцеву якість отриманого силосу. Деякі з них не залежать від волі фермера, інші ж знаходяться в зоні його впливу, як от технологія вирощування.

Тож, поговоримо про те, на що впливаємо.

Кілька порад щодо вирощування кукурудзи на силос, які вже застосовують на своїх полях спеціалісти Маїсу.

Перша – вносити стартові добрива в рідкій формі при посіві. Це сприятиме збільшенню доступності поживних речовин і покращенню росту кореневої системи на ранніх етапах. Для цього наша посівна техніка оснащена установками з внесенням рідких добрив (РКД).

Серед переваг рідких форм перед сухими гранульованими: рівномірність внесення, швидке проникнення до кореневої системи, високий коефіцієнт споживання рослинами речовин, повне засвоєння.
Від наявності елементів живлення на початкових етапах розвитку, особливо фосфору, залежить кількість початків на рослині та зерен у них. У цей період кукурудза має слабо розвинену кореневу систему, тому потребує легкозасвоюваних елементів живлення. Через 10–15 діб після появи сходів настає критичний період у фосфорному живленні, тому внесення фосфорних добрив разом із посівом має високу ефективність.

Невелика кількість азоту та калію в стартовому добриві забезпечує збалансоване живлення, не викликаючи пошкодження, та посилює поглинання фосфору. Коренева система мало розвивається за низької температури ґрунту, тому поглинання доступних сполук невисоке. Вкрай важливо забезпечити розміщення поживних речовин у доступній формі в безпосередній близькості до кореневої системи.
Слід пам’ятати, що рослина потребує збалансованого живлення протягом всього періоду вегетації, тому для отримання максимального результату в систему удобрення обов’язково включають позакореневе підживлення мікроелементами.

Норма мінеральних добрив розраховується на запланований урожай і змінюється залежно від типу ґрунту, попередника, наявності органічних добрив.
Та про особливості їх застосування ми напишемо наступного разу, а дотримання правил внесення живлення допоможе вам розкрити потенціал врожайності, зазначений оригінатором.

This site is registered on wpml.org as a development site.